170
0
Četvrtak 13.04.2017.
22:56 >> 23:45h

Liga Evrope: Obradović sprečio trijumf Junajteda, pet golova u Vigu i laka pobeda Ajaksa (VIDEO)

Tri od četiri planirane utakmice četvrtfinala Lige Evrope završene su na vreme, dok je meč u Lionu potrajao 45 minuta duže pošto je početak kasnio zbog incidenata koje su izazvali navijači Bešiktaša.

Reuters
Ivan Obradović je zaslužan za izjednačenje Anderlehra pošto je pogodio u trepavicu svog saigrača

Do pred sam kraj utakmice u Briselu izgeldalo je da će Mančester Junajted odneti trijumf i da će u revanšu imati lak zadatak, ali onda je na scenu nastupio tandem Obradović - Dendoker. Srpski reprezentativac je centrirao sa levog krila, pogodio je u čelo saigrača koji je sa oko 10 metara zakucao loptu u gol engleskog tima za konačnih 1:1.

Poput Obradovića 90 minuta na terenu proveo je i Nemanja Radoja u pobedi njegove Selte protiv Genka od 3:2, ali španski tim ne može da bude u potpunosti zadovoljan pošto je posle minusa sa starta meča uspeo da preokrene već do poluvremena i povede sa 3:1.

Matija Nastasić je komandovao odbranom Šalkea koja je dva puta poklekla u Amsterdamu, a na drugoj strani njegovi saigrači iz napada nisu uspeli nijednom da savladaju golmana Ajaksa.

Bešiktaš je sve do same završnice meča u Lionu imao vođstvo koje mu je doneo Babel u 15. minutu, ali je domaći tim za samo dva minuta postigao dva pogotka i napravio potpuni preokret pa u Istanbul nosi gol prednosti. Naš Duško Tošić je odigrao ceo meč za goste na poziciji levog beka.