0
Nedelja 09.04.2017.
16:41 >> 19:01h

Zvezda sigurna i na Banjici, ostaje ista prednost u odnosu na Partizan (VIDEO)

Na tri boda Partizana osvojena u subotu u duelu sa Radnikom Crvena zvezda je odgovorila ubedljivom pobedom protiv Rada od 4:0 na stadionu Kralj Petar I na Banjici.

youtube.com/Djidjomania
Plavšić je postigao dva gola na Banjici

Domaći su bili ravnopravan rival u prvom poluvremenu, ali nisu uspeli da iskoriste makar jednu od nekoliko prilika koje su stvorili, dok je na drugoj strani Srđan Plavšić uspeo da savlada Mirkovića u 34. minutu.

Domaći su na startu drugog dela, dok su još imali snage, pokušali da dođu do izjednačenja, a to je moglo da se desi u 47. minutu da je sudija Nikolić dosudio penal zbog faula Lukovića nad Milošević. Međutim, arbitar je smatrao da tu nije bilo elemenata za jedanaesterac.

Nakon malog zatišja na terenu u roku od samo osam minuta gosti su postigli čak tri gola, preko Ristića, Plavšića i Petkovića i tako rešili pitanje pobednika u ovom meču. Preostalih dvadesetak minuta bili su klasično odrađivanje posla za oba tima.

Tim Miodraga Božovića i posle 29. kola ima šest bodova više od drugoplasiranog Partizana, dok je Rad ostao u donjoj polovini tabele (11. mesto) i igraće u plej-autu u drugom delu takmičarske sezone.

Rad - Crvena zvezda 0:4 (0:1)

Plavšić 34, 70, Ristić 65, Petković 73

Rad: Mirković, Vico, Maraš, Pajović, Radivojević, Ćulum, Denić, Rodić, Veselinović, Mladenović, Milošev.

Crvena zvezda: Manojlović, Petković, Frimpong, Luković, Ristić, Le Talek, Donald, Milić, Kanga, Plavšić, Boaći.

Rezultati, 29. kolo, Nedelja: Borac - Napredak 0:1 (Kasalica 90), Rad - Crvena zvezda 0:4 (Plavšić 34, 65, Ristić 70, Petković 73), Spartak - Metalac 0:0, Čukarički - Mladost 1:1 (Ožegović 60pen - Jovanović 3), Javor - Voždovac 0:1 (Dražić 10), Vojvodina - Radnički Niš 1:1 (Trujić 39 - Mrkić 34pen), Bačka - Novi Pazar 1:0 (Apija 31), Subota: Partizan - Radnik 2:1 (Janković 53, Đurđević 78pen - Arsenijević 18).

Drugo poluvreme

90+3. minut - Utakmica je završena - Rad - Crvena zvezda 0:4
90. minut - Još tri minuta nadoknade izgubljenog vremena
89. minut - Bez prevelikih uzbuđenja pred oba gola, svi čekaju kraj utakmice
79. minut - Milošev i Manojlović u duelu, ponovo je uspešan bio golman Zvezde
77. minut - Još dve izmene u Zvezdi, Poletanović je zamenio Frimponga, a Milijaš Donalda

73. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOL, mrežu je zatresao u desni bek Marko Petković posle centaršuta Gelora Kange - 0:4

70. minut - GOOOOOOOOOOOOOOL, Novi pogodak za goste, Mirković je odbranio udarac Boaćija, na odbitak je natrčao Plavšić i nije mu bilo teško da zatrese mrežu - 0:3

65. minut - GOOOOOOOOOOOOOOL, Ristiću se otovrio prostor ka golu, lepo je šutnuo levom nogom i pogodio cilj - 0:2

60. minut - Petković umesto Veselinovića, Ljubinković umesto Denića u ekipi Rada
57. minut - Lopta je uglavnom u posedu igrača Zvezde, ali bez ozbiljnijih šansi u drugom delu

47. minut - Sporna situacija u kaznenom prostoru Zvezde, duel Lukovića i Miloševa, ali sudija Bojan Nikolić nije smatrao da je bilo elemenata za penal

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, Nemanju Milića zamenio je Stefan Milošević koji će igrati na poziciji levog beka, a Ristić je pomeren u vezni red

Prvo poluvreme

45. minut - Kraj prvog poluvremena na Banjici, Zvezda nosi na odmor prednost od 1:0

41. minut - Udarac Milića, lopta ide preko gola
37. minut - Još jedna šansa za Zvezdu, Petković je centrirao, ali Maraš interveniše ispred Boaćija

34. minut - GOOOOOOOOOOL, Plavšić je vukao loptu dugo, niko mu nije izlazio u blok, onda je šutnuo sa oko 23-24 metra, Mirković nije imao šansu da odbrani

28. minut - Veliki nesporazum Petkovića i Manojlovića, ali srećom po Zvezdu golman crveno-belih je stigao do lopte pre Mladenovića
23. minut - Udarac Boaćija sa distance levom nogom, ali lopta odlazi preko gola
16. minut - Ponovo Boaći u prilici da donese vođstvo Zvezdi, istakao se golman Mirković
14. minut - Nova šansa za Rad, sada je Denić mogao da se proslavi, ali je ponovo golman Zvezde bio na zadatku

13. minut - Veselinović je bio sam ispred Manojlovića, šutirao je preko gola, velika šansa

10. minut - Prvi ozbiljniji napad Rada, pokušao je Rodić, brani Manojlović

3. minut - Veliki promašaj Boaćija sa samo pet-šest metara

1. minut - Utakmica je počela, sa centra su krenuli domaći