Premijer liga: Arsenal rutinski protiv Palasa, Totenhem se prošetao Vikeridž roudom (VIDEO)

Za kraj 19. kola Premijer lige ostavljena su dva mala londonska derbija. Votford je ugostio ekipu Totenhema, a su zatvorili Arsenal i Kristal Palas.

Reuters
U 100. nastupu u Premijer ligi Kejn je postigao dva gola

Votford je bio ravnopravan rival Totenhemu samo u prvoj polovini prvog poluvremena, ali su gosti dominirali u preostalom delu meča pa su ubedljivo trijumfovali sa 4:1. Golovi gostiju su pali u razmaku od nepunih 20 minuta, a strelci su bili Hari Kejn i Dele Ali po dva puta.

Kejn je pogađao u 27. i 33. minutu, a Ali u 41. i na startu drugog dela meča. Domaći su preko Kabula u sudijskoj nadoknadi vremena uspeli da postignu počasni pogodak. Tim Maurisija Poketina probio se do četvrtog mesta na tabeli pošto ima bolju gol razliku od Mančester Sitija, dok je Votford pao na 13. pozicijiu sa istim brojem bodova kao Vest Hem.

U drugom derbiju dana u Londonu Arsenal je gotovo rutinski savladao Kristal Palas sa 2:0 golovima Žirua u prvom i Ivobija u drugom poluvremenu.

Posebno lep bio je gol francuskog napadača koji je u 17. minutu  “škorpionom” savladao Henesija i to posle asistencije Sančeza. Tačka na ovaj meč stavljena je u 56. minutu kada je Ivobi možda i nenamerno poslao loptu u gol rivala.

Arsenal je sa nova tri boda ponovo preskočio Totenhem i probio se na treće mesto na tabeli pošto ima bod više od gradskog rivala, ali i Mančester Sitija, dok je Palas na dva poena od opasne zone.