0
Petak 18.06.2010.
22:21

Engleska i Alžir igrali bez golova

Fudbalske reprezentacije Engleske i Alžira igrale su večeras bez golova u meču drugog kola grupe C na Svetskom prvenstvu u Južnoj Africi.

Slovenija i SAD igrali su ranije danas bez pobednika, 2:2. Prvo mesto na tabeli drži Slovenija sa četiri boda, Engleska ima dva, kao i selekcija SAD-a. Alžir je poslednji sa samo jednim bodom.

Mečevi trećeg, poslednjeg kola u grupi C biće odigrani 23. juna, a sastaće se SAD - Alžir i Slovenija - Engleska.

Obe selekcije oprezno su ušle u meč, a u prvih 15 minuta nije bilo šansi na utakmici. Prvi udarac ka golu Alžira uputio je Džerard u 16. minutu, ali je njegov udarac otišao preko gola. Alžir je u nastavku meča bio ravnopravan rival, a napadači afričke selekcije su pokušavili iz kontranapada da ugroze gol rivala. Ziani je u 20. minutu odlično centrirao, ali je Jebda bio neprecizan.

Engleska je najbolju šansu u prvom delu meča imala u 33. minutu. Lenon je ubacio loptu s desne strane, a lopta je došla do Lamparda, koji je šutirao ka protivničkom golu. Međutim, golman Alžira je odbranio njegov udarac. Samo dva minuta kasnije šansa za Alžir, ali je Ziani sa oko 18 metara šutirao pored gola. Do kraja prvog poluvremena nije bilo izglednijih šansi za oba tima.

Prvi udarac u drugom delu meča izveo je Alžir, ali je Jebda sa oko 30 metara iz slobodnog udarca šutirao visoko preko gola. Engleska je od tog trenutka zaigrala malo angažovanije, a Ostrvljani su imali loptu više u svom posedu.

Lenon je u 62. minutu odlično centrirao u peterac Alžira, ali Runi nije došao do lopte. Heski je u 70. minutu ušao u šesnaesterac protivnika, ali su igrači afričke selekcije otklonili opasnost od svog gola. Do kraja meča nije bilo golova, pošto je Engleska iako je bila favorit prikazala izuzetno lošu i bezidejnu igru.

Engleska - Alžir 0:0
Žuti kartoni: Karager 58' - Lasen 85'
Stadion: Grin point u Kejptaunu. Sudija: Ravšan Irmatov (Uzbekistan)
ENGLESKA: Džejms, Džonson, Karager, Teri, Kol, Lenon (od 63' Rajt-Filips), Lampard, Beri (od 84' Krauč), Džerard, Runi, Heski (od 74' Defo).

Selektor: Fabio Kapelo.
ALŽIR: M'Boli, Bugera, Belhađ, Jahia, Kadir, Jebda (od 88' Mesba), Lasen, Haliče, Budebouz (od 74' Abdun), Ziani (od 80' Guediura), Matmur.

Selektor: Rabah Sadane.