0
Sreda 30.11.2016.
17:49 >> 20:30h

Nula u Novom Sadu: Partizan promašivao zicere, Voši slađi bod

U derbiju 18. kola Super lige Srbije na "Karađorđu" nije bilo golova u duelu Vojvodine i Partizana. Ovim remijem, najviše razloga za zadovoljstvo može da ima Crvena zvezda, koja ukoliko u četvrtak pobedi Mladost na "Marakani" imaće čak osam bodova prednosti u odnosu na konkurente.

Tanjug
Mnogo borbe, malo fudbala: Paločević u sendviču Evertona i Ostojića

Partizan može više da žali za dva boda. Imali su crno-beli četiri zicera. U prvom pooluvremenu Božinov,  a u nastavku Leonardo i opet Božinov (pogodio stativu) nisu iskoristili izgledne prilike.

Osim stative Božinova, gosti su u prvom minutu sudijske nadoknade pogodili prečku. Leonardo nije uspeo da iskoristi kiks Kordića. Okvir gola je sprečio Partizan da, čini se, ostvari zasluženu pobedu. Sreća je bila uz Vošu. Domaćin nije ima nijednu veliku priliku. Sve što su "lale" uspele da urade je nekoliko pokušaja iz daljine, pre svega Malbašića.

Najbolju priliku, domaćin je imao u poslednjim trenucuima susreta, kada je Malbašić uhvatio volej, ali je Kljajić dobro intervenisao.

Sve u svemu, očekivalo se više, slab fudbal na "Karađorđu".

90+3. minut - Bomba Malbašića, ali je Kljajić dobro intervesnisao.

90+1. minut - Prečka Partizana. Posle centaršut Mihajlovića i let u prazno golmana Kordića koji je promašio loptu, Leonardo je dobio poklon, ali ga nije iskoristio. Glavom je pogodio prečku.

77. minut - Vojvodina preti u finišu.

66. minut - Vojvodina sve opasnija, Malbašić je odlično šutirao, ali je lopta je otišla malo proed gola.

64. minut - Prvo uzbuđenje pred golom Kljajića u nastavku, ali je Ašćerić je niti centrirao niti šutirao.

59. minut - Stativa Božinova, u nastavku akcije Stevanović nije uspeo da pošalje loptu u nebranjenu mrežu.

53. minut - Leonardo je bio u dobroj prilici, ali je loše šutirao iz izgledne situacije.

49. minut - Bakljada "grobara" na južnoj tribini "Karađorđa".

47. minut - Leonardo je najagilniji u timu Partizana, pokušao je ali slab udarac "karioke".

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena, malo fudbala na "Karađorđu" u prvih 45 minuta.

37. minut - Uspavanka u Novom Sadu, osim prilke Božinova, ništa nismo videli na "Karađorđu".
30. minut - Nema šansi, igra se ravnopravno, Vojvodina napada više u poslednjih nekoliko minuta, ali bez opasnosti po gol Kljajića.

15. minut - Valeri Božinov je dobio odličan pas od Leonarda, izašao sam ispred golmana domaćina, ali je traljavo šuitirao pored gola.

11. minut - Igra se na sredini terena, gosti imaju više posed lopte, ali teško se stiže do šesnaesterca.
5. minut - Nema uzbuđenja na startu meča, dobra atmosfera na tribinama, oko 7.000 gledalaca u Novom Sadu.
1. minut - Utakmica je počela.

I jedni i drugi su u dobroj formi, crno-beli imaju četiri vezana trijumfa, a novosadski crveno-beli tri pobede u nizu.

VOJVODINA: Kordić, Lakićević, Kovačević, Puškarić, Antić, Maksimović, Jovančić, Paločević, Meleg, Malbašić, Trujić.

PARTIZAN: Kljajić, Vulićević, Balažic, Ostojić, Miletić, Jevtović, Everton, Janković, Leonardo, Stevanović, Božinov.