0
Nedelja 25.09.2016.
16:35 >> 19:14h

Leonardo "projektilom" ponovo doneo tri boda Partizanu (VIDEO)

Fudbaleri Partizana nastavljaju da nižu pobede pošto su i u meču 10. kola Superlige osvojili tri boda savladavši Metalac u Gornjem Milanovcu sa 1:0 golom Leonarda u 61. minutu.

Tanjug
TPonovo je Leonardo bio "meč-viner"

Bio je Partizan bolji rival u ovom meču, ali do pogotka brazilskog veziste nije uspevao da dođe do šanse koja se svrstava u stoodstotne. Tada je, kao i u "večitom derbiju" Leonardo uzeo star u svoje ruke. Prihvatio je loptu na nekih 40 metara od gola Metalca, oslobodio se jednog protivnika, prišao golu i ispalio projektil - Nemanja Belić nije imap šansu da spreči gol.

Domaći su sporadično napadali i ne može da se kaže da nije bilo mogućnosti da osvoje makar jedan bod, ali je večeras tim Marka Nikolića znao šta hoće i to je na kraju dobio.

Novim trijumfom crno-beli su se dodatno popeli na tabeli i sada imaju samo četiri boda manje od vodeće Vojvodine koja će odmeriti snage sa Crvenom zvezdom.

Drugo poluvreme

90+4. minut - Kraj utakmice, ponovo 1:0 za Partizan i ponovo je Leonardo strelac
90+2. minut - Ponovo je Đurđević mogao da postigne prvi prvenstveni gol, ali ovog puta ga je sprečio Belić
90. minut - Igraće se četiri minuta nadoknade izgubljenog vremena
80. minut - Ante Mitrović je opasno zapretio udarcem sa velike udaljenosti, ali je bio zamalo neprecizan, sreća za Partizan

78. minut - Neverovatan promašaj Đurđevića, sam je bio na četiri metra od gola Belića, ali je uspeo da pošalje loptu pored leve stative

72. minut - Posle prvog gola na utakmici ritam je dodatno pao, Metalac sporadično preti, ali bez prave šanse

61. minut - GOOOOOOL, Ponovo je Leonardo strelac za Partizan, odlično je Brazilac sam sebi stvorio prostor za udarac, a onda je usledio projektil za vođstvo crno-belih - 0:1

47. minut - Šansa za Đurđića, sa peterca je uspeo da prebaci gol domaće ekipe posle odlično izvedenog kornera, iako je bio potpuno sam
46. minut - Počelo je drugo poluvreme u Gornjem Milanovcu

Prvo poluvreme

45+3. minut - Završeno je prvo poluvreme - bez golova. Partizan je bio bolji, ali bez šanse koja bi mogla da se uvrsti među stoodstotne

45+2. minut - Kajsedo šutira sa skoro 30 metara, neprecizno
45. minut - Igraće se tri minuta nadoknade izgubljenog vremena

42. minut - Topovski udarac Jevtovića, Belić boksuje loptu u polje

35. minut - Malo je nedostajalo da Kajsedo iskoristi grešku Miletića, ali nije pogodio okvir gola

31. minut - Belić je zaustavio dva udarca gostiju, najpre Jevtovića iz slobodnog udarca,a potom i Đurđevića koji je posle centaršuta Leonarda šutirao glavom

24. minut - Slobodan udarac sa leve strane za Partizan izveo je Leonardo, ali niko od napadača nije uspeo da je skrene u gol Metalca, najbliži je bio Đurđević
17. minut - Udarac Rovčanina iz velike udaljenosti, ali nije bio precizan

12. minut - Velika prilika za crno-bele, prošao je po desnoj strani Janković, dao je povratnu loptu ka Leonardu, ali ovaj nije uspeo da šutne ka golu Belića koji je u toj akciji i oborio Jankovića, ali penala nije bilo

10. minut - Navijači Partizana u znak podrške referendumu u Republici Srpskoj uzvikuju ime ratnog predsednika Radovana Karadžića. Istaknut je i transparent - Ne može ti ništa niko Srpska Republiko
7. minut - Prvu polupriliku imali su domaći, Kajsedo je prošao po desnoj strani, pokušao da nađe Jovanovića u petercu, ali nije uspeo
1. minut - Utakmica je počela

Metalac - Partizan 0:1 (0:0)

Leonardo 61

Metalac: Belić, Nikodijević, SImović, Otašević, Bondarenko, Panić, Mijić, Rovčanin, Jovanović, Stojanović, Kajsedo

Partizan: Kljajić, Vulićević, Balažic, Milenković, Miletić, Everton, Jevtović, Janković, Leonardo, Đurđić, Đurđević

Superliga Srbije 10. kolo, Nedelja: Voždovac - Novi Pazar 2:0 (Stojanović 82, 90), Metalac - Partizan 0:1 (Leonardo 61), Napredak - Spartak (19.00), Borac Čačak - Javor (19.00), Crvena zvezda - Vojvodina (19.00), Mladost Lučani - Bačka, Radni (19.00)čki Niš - Radnik (19.00), Odigrano u subotu: Rad - Čukarički 1:1