2
Ponedeljak 05.09.2016.
19:41 >> 22:59h

Srbija ispustila pobedu, samo bod na startu kvalifikacija (VIDEO)

Fudbalska reprezetnacija Srbije osvojila je samo jedan bod na startu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Rusiji pošto je na stadionu Rajko Mitić odigrala nerešeno 2:2 sa selekcijom Republike Irske. S obzirom da su Vels i Austrija savladali Moldaviju i Gruziju "orlovi" su od početka u zaostatku za rivalima.

Reuters
Dobru igru Kostić je "naplatio" golom u 62. minutu, a nad njim je napravljen penal za preokret

Utakmica nije dobro počela po naš tim pošto su gosti već u prvom napadu uspeli da povedu, a nesreću da zatrese Rajkovićevu mrežu imao je kapiten Branislav Ivanovič koji je skrenuo loptu u gol.

I to je bilo praktično sve od Iraca u prvih 45 minuta, ali problem je u tome što ni naš tim nije stvorio ozbiljniju priliku pred golom Rendolfa. Međutim, sve se okrenulo ulaskom Andrije Pavlovića u 62. minutu kada je zamenio Aleksandra Mitrovića.

Najpre je Filip Kostić iskoristio gužvu u kaznenom prostoru gostiju i gurnuo je loptu u gol, a samo nekoliko minuta kasnije nad njim je napravljen penal koji je u pogodak pretvorio Dušan Tadić. Prava je šteta što se u tom naletu u listu strelaca nije upisao i Pavlović pošto je lopta posle njegovog udarca pogodila prečku.

Posle te akcije naš tim se povukao na svoju polovinu pto nas je skupo koštalo u 80. minutu, kada je Marfi posle kornera savladao nemoćnog Rajkovića. Ipak, imala je naša selekcija odličnu priliku da dođe do pobede, ali se kapiten Ivanović nije najbolje snašao u situaciji "jedan na jedan" sa golmanom Iraca.

Sledeću utakmicu naš državni tim igra 8. oktobra kada gostuje Moldaviji.

Srbija - Republika Irska 2:2 (0:1)

(Kostić 62, Tadić 69pen - Ivanović 3ag, Marfi 80)

Sastavi timova:

SRBIJA (3-4-3): Rajković - Nastasić, Vuković, Ivanović - Rukavina, Mladenović, Gudelj, Milivojević - Kostić, Tadić, A. Mitrović

R. IRSKA (4-4-2): Rendolf - Kolmen, O' Šej, Kif, Vord - Hendrik, Brejdi, Vilan, Meklin - Long, Volters

Tok meča:

Drugo poluvreme

90+3 minut - Utakmica je završena rezultatom 2:2, moglo je da bude bolje, ali i gore po našu selekciju koja je na startu kvalifikacija za SP u Rusiji osvojila samo jedan bod. Golove za naš tim postigli su Tadić i Kostić, dok su mreću Rajkovića pogodili Ivanović i Marfi
90. minut - Igraće se tri minuta nadoknade izgubljenog vremena, Irci odugovlače zadovoljni rezultatom 2:2
88. minut - Ivanović nije uspeo da zahvati loptu posle centaršuta Kataija
85. minut - Neverovatno šta je Ivanović promašio, bio je jedan na jedan sa golmanom gostiju, ali je šutirao pravo u njega, a sa gol linije je izbacio loptu Kolmen
81. minut - Umesto Kostića u igri je Katai
80. minut - Rajković je najpre sprečio izjednačenje, ali su Irci posle kornera ipak uspeli da mu zatresu mrežu. Strelac je Marfi - 2:2
78. minut - Irci su preuzeli inicijativu, naši igrači su se povukli posle vođstva
77. minut - Nova izmena u našem timu, MLadenovića menja Duško Tošić
73. minut - Gol Iraca poništen je zbog ofsajda
72. minut - Kakva šansa za Srbiju, šutirao je Mladenović, Rendolf je odbio loptu, a Pavlović iz punog trka pogađa prečku

69. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOL, Preokret na stadionu Rajko Mitić, Tadić sigurno pod prečku šalje loptu za vođstvo Srbije od 2:1

68. minut - Penal za Srbiju, Kostić je oboren u kaznenom prostoru, Tadić će izvesti udarac sa 11 metara
67. minut - Tadić je imao šansu da dovede Srbiju u vođstvo posle asistencije Rukavine, ali je Rendolf bio na mestu

62. minut - GOOOOOOOOOOOL, posle gužve u kaznenom prostoru lopta je posle odbitka od Tadića stigla do Kostića kojem nije bilo teško da je gurne u gol

59. minut - Prva izmena u našem timu, umesto Aleksandra Mitrovića u igri je Andrija Pavlović
57. minut - Udarac Tadića pored gola i dalje vode Irci sa 1:0
51. minut - Srpski igrači drže loptu u nogama, kruže oko odbrane Iraca, ali nikako ne pronalaze način da ugroze gol gostiju
46. minut - Nastavljena je utakmica, nema izmena u timovima. Naši igrači dočekani su aplauzima podrške od oko 7.000 - 8.000 navijača

Prvo poluvreme

45. minut - Malo je nedostajalo da u samoj završnici prvog dela dođemo do izjednačenja, ali se lopta nije odbila do Mitrovića koji je čekao samo da je ubaci u gol
43. minut - Bliži se kraj prvog dela, naši reprezentativci su malo usporili, Irci su se oslobodili pritiska i sada prete
37. minut - Malo je nedostajalo da Irci postignu i drugi gol, ali je Rajković sprečio novi šok posle udarca glavom
32. minut - Najbolja šansa za Srbiju, posle kornera na petercu se nisu najbolje snašli Mitrović i Nastasić
30. minut - Srbija napada, ali i dalje nema šanse iz kategorije stopostotnih
26. minut - Žuti karton dobija i Hendrik, zbog prekršaja nad Milivojevićem
23. minut - Odličan udarac Kostića, sada je Rendolf morao da odbije loptu
20. minut - Prvi žuti karton zaradio je Stiven Vord posle starta đonom na Rukavinu
17. minut - Udarac Kostića u okvir gola, ali Rendolf lako hvata loptu
15. minut - Sve je teže igrati po raskvašenom i natopljenom terenu što prilično onemogućuje naše reprezentativce da kombinuju po zemlji
8. minut - Gužva pred golom Irske, ali se Tadić i Rukavina nisu najbolje razumeli
6. minut - Prvi udarac ka golu gostiju uputio je Mitrović, ali nije bio precizan

3. minut - GOOL, već posle prvog napada gosti vode, imali su slobodnjak ispred našeg šesnaesterca, nisu naši uspeli da je izbace, Hendrik je šutira, lopta je pogodila Ivanovića i završila je u Rajkovićevom golu

1. minut - Utakmica je počela, teren ipak nije u najboljem stanju, videćemo li hoće izdržati do kraja meča