Četvrtak 15.10.2009.
10:50
Tanjug A

Malerozni Kostarikanci, Honduras na Mundijalu

Kostarika je, bez sumnje, najmalerozniji tim kvalifikacija za Svetsko fudbalsko prvenstvo 2010. godine, jer su je samo sekunde delile od direktnog puta u Južnu Afriku.

Na gostovanju u Vašingtonu, Kostarikanci su u prvom poluvremenu ponizili domaćina i golovima Brajana Ruiza stekli kapital (0:2) koji im je širom otvorio vrata Mundijala.

Čak ni pogodak Majkla Bredlija u 72. minutu, bar se činilo, nije mogao da ugrozi njihovu pobedu jer su potpuno dominirali terenom. Ni odluka meksičkog sudije Armanda Arčundije da utakmicu produži pet minuta nije remetila ritam gostiju. Sigurno su čuvali rezultat, kada je usledio pravi šok. Iščekujući poslednji zvižduk sudije, za trenutak su zaboravili na Džonatana Bornštajna koji je zatresao njihovu mrežu kada je već isticao 95. minut!

Amerikancima taj gol ništa nije značio, jer su još ranije obezbedili put u Južnu Afriku, ali Kostarikancima jeste. Umesto njih direktno na Mundijal putovaće Honduras koji je kao gost savladao El Salvador sa 1:0, dok će Kostarika morati u neizvesnost zvanu "baraž", protiv Urugvaja koji je osvojio 5. mesto u Južnoameričkoj zoni.

Pored SAD i Hondurasa direktno pravo učešća na Mundialu 2010 obezbedio je i Meksiko koji je jutros igrao nerešeno protiv Trinidada i Tobaga - 2:2.