0
Subota 15.08.2015.
17:19 >> 20:26h

Bundes liga: Ples "milionera", Nastasića očekuje duža pauza

Ako se po jutru dan poznaje, za Borusiju iz Dortmunda ovo će biti berićetna sezona. "Milioneri" su na startu sezone razbili imenjake iz Menhengladbaha 4:0.

Reuters
Fenomenalni kvartet Dortmunda: Kagava, Obumejang, Miktarijan i Rojs

Pitanje pobednika je rešeno već posle 33 minuta igre kada su Rojs, Obumejeng i Miktarijan doveli domaće u vođstvo 3:0, da bi početkom drugog poluvremena sve dileme otklonio Jermen Miktarijan, drugim golom na susretu, posle odlične asistencije Marka Rojsa.

Šalke je prošle sezone razočarao, a ove je krenuo odlično, ubedljivim trijumfom 3:0 u Bremenu protiv Verdera. Ono što može da zabrine klub iz Gelzenkirhena je povreda srpskog reprezentativca Matije Nastasića, koji je u 17. minutu zbog povrede skočnog zgloba iznet sa terena.

Bajer je teže nego što se očekivalo pobedio Hofenhajm 2:1 na "Baj Areni", a odlučujući pogodak delo je Branta u 71. minutu. Herta je iznenadila Augzburg u gostima, a jedini gol iz penala je postigao nekadašnji fudbaler Čelsija Salomon Kalu.

Novi bundesligaši su dobro počeli sezonu, Ingolštat je slavio u Majncu, dok je Darmštad osvojio bod na svom terenu protiv Hanovera.

Pogledajte smešan autogol defanzivca Verdera Gebre Selasija

Rezultati prvog kola: Augzburg - Herta 0:1 (Kalu 48 penal), Verder - Šalke 0:3 (Gebre Selasije 34 autogol, Čupo Moting 68, Huntelar 85), Darmštad - Hanover 2:2 (Heler 31, 54 - Benšop 49, Marselo 62), Bajer Leverkuzen - Hofenhajm 2:1 (Kisling 45 penal, Brant 71 - Zuber 5), Majnc - Ingolštat 0:1 (Hinterser 66), Borusija Dortmund - Borusija Menhengladbah 4:0 (Rojs 15, Obumejang 21, Miktarijan 33, 50).