0
Subota 01.05.2010.
19:55 >> 23:12h

Roma pobedom u Parmi povratila vrh

Fudbaleri Rome trijumfovali su na gostovanju Parmi rezultatom 2:1 u premijernom meču 36. kola Serije A, čime su ponovo preuzeli vrh tabele italijanskog šampionata, a Milan je golom Ronaldinja sa penala savladala Fiorentinu.

Fudbaleri Rome ponovo su, makar na kratko preuzeli lidersku poziciju fudbalskog prvenstva Italije, pošto su u uvodnom meču 36. kola slavili na gostovanju Parmi rezultatom 1:2.

Rimljani sada imaju 74 boda, jedan više od aktuelnog šampiona Intera koji je sakupio 73, ali nero-azri imaju i utakmicu manje koju u nedelju igraju na gostovanju rimskom Laciju.

Meč u Parmi otvorio je kapiten "vučice" Frančesko Toti fantastičnim golom u četvrtom minutu, a gosti su se u nastavku strpljivom igrom branili i na kraju odbranili.

Meč koji je obilovao grubim faulovima i verbalnim duelima (8 žutih i 1 crveni karton Himenezu), odlučio je Tadeji pogotkom u 75. minutu, pa gol Lanzafame u 83. minutu, nije imao krajnjeg bodovnog značaja.

Fudbaleri Milana pobedili su Fiorentinu minimalnim rezultatom  1:0. Tri boda, koja su Milan približile poziciji koja garantuje plasman u Ligu šampiona naredne sezone, "rosonerima" je obezbedio Brazilac Ronaldinjo u 78. minutu meča.

Prethodno je penal dosuđen nakon sumnjivo dosuđenog faula nad vetaranom Filipom Inzagijem. Ronaldinju je to bio 10. gol u sezoni, a četvrti sa "bele tačke".