0
Nedelja 25.04.2010.
16:30

Čelsi demolirao Stouk 7:0 i preuzeo vrh

U 35. kolu engleske Premijer lige Čelsi je demolirao je ekipu Stouka sa 7:0, Aston Vila je pobedom u gradskom derbiju nad Birmingemom 1:0, ostala u trci za Ligom šampiona, a svoje nade gaji i dalje Liverpul koji je deklasirao Barnlija u gostima 0:4, Everton na "Gudion parku" bolji od Fulama 2:1.

Fudbaleri Čelsija pobedili su ekipu Stouka rezultatom 7:0 u današnjem meču 36. kola engleske Premijer lige.

Tri gola za londonski klub postigao je Salomon Kalu u 24, 31. i 68. minutu, dva gola je dao Frenk Lampard u 44. iz penala i 81, a po jednom u listu strelaca upisali su se Staridž u 81. i Maluda u 89. minutu.

Čelsi je ovom pobedom opet preuzeo lidersku ulogu u engleskom šampionatu, a do kraja je ostalo samo dva kola. "Plavci" imaju 80 bodova, jedan više od aktuelnog šampiona Mančester Junajteda koji je skupio 79.

Fudbaleri Aston Vile savladali su ekipu Birmingema u gradskom derbiju rezultatom 1:0 (0:0) i tako sačuvali nadu da mogu do četvrte pozicije na tabeli i plasman u kvalifikacije u Ligu šampiona naredne sezone.

U veoma tvrdoj utakmici, uz puno ritma i jakih duela, domaćin je na "Vila Parku" do tri veoma važna boda stigao u finišu meča, i to iz penala. Precizan sa "bele tačke" u 83. minutu bio je Džejms Milner.

Aston Vila, dva kola pre kraja prvenstva ima 64 boda, koliko i četvrtoplasirani Totenhem, koji ima i meč više. Šesti je Mančester siti sa 63 boda i takođe 35 odigranih mečeva.

Pored ova tri tima na četvrtu poziciju pikira i Liverpul koji je posle pobede u gostima Barnliju 0:4, došao na dva boda zaostatka za konkurentima. Pogotke za klub s Enfilda postigli su Džerard u 52. i 59. minutu, Rodrigez u 74. i Babel u 90. minutu.

Everton je na svom "Gudison parku" savladao Fulam sa 2:1. Gosti su poveli pogotkom Nevlanda u 36. minutu, a domaći su do trijumfa stigli golovima Aničebe u 50. i Artete u 90. minutu iz penala.

U subotnjim mečevima Premijer lige do pobede i prvog mesta stigao je Mančester Junajted protiv Totenhema 3:1, dok je Hal porazom od Sanderlenda 0:1 na svom stadionu izgubio šanse da opstane u ligi.