0
Utorak 03.11.2009.
22:40

LŠ: Krasić tresao mrežu na "Old Trafordu"

Mančester u poslednjem minutu spasao bod protiv CSKA (3:3), Real remizirao u Milanu (1:1) - Kaka ispraćen ovacijama, Bordo porazio Bajern u Minhenu (0:2), Marsej deklasirao Cirih (6:1), Volfsburg trijumfovao u Istanbulu (0:3), Aguero i Drogba dvostruki strelci u podeli bodova na "Visente Kalderonu".

U utorak su odigrane utakmice 4. kola Lige šampiona po Grupama A, B, C i D, a nazanimljiviji meč je viđen na Old Trafordu, gde je domaći Mančester Junajted golom Valensije u 90. minutu, spasao jedan bod protiv moskovskog CSKA rezultatom 3:3.

Nemanja Vidić nije igrao, ali je zato zapaženu ulogu na "Teatru snova" odigrao Miloš Krasić koji je bio i strelac vodećog gola za Moskovljane. Najpre je Džagojev u 25. minutu "probio led", ali samo četiri minuta kasnije Oven je poravnavao. U narednom 30. minutu, na sceni je Krasić, koji je uleteo sa desnog krila, zaobišao golmana Van der Sara, a onda iz okreta zatresao mrežu Junajteda. Početkom drugog poluvremena Berezucki povećava na ogromnih 1:3, ali domaćin preko Skolsa u 84. minutu smanjuje, a onda Valensija donosi bod izabranicima Aleksa Ferusona.

U istoj B grupi, Volfsburg se trijumfom u Istanbulu 0:3, vratio u igru za prolaz u narednu fazu, pošto ima sedam bodova i na drugoj je poziciji. Golove za nemačku ekipu postigli su Misimović, Gentner i Džeko.

U Grupi A, veliko iznenađenje priredio je Bordo u Minhenu, gde je poražen domaći Bajern sa 0:2, čime se znatno udaljio od prolaska u narednu fazu. Golove za Žirondince postigli su Gurkuf i Šamah. Francuska ekipa sada ima 10 bodova, a drugi je Juventus sa osam, pošto je pobedio Makabi u Haifi minimalnim rezultatom. Strelac jedinog gola bio je Kamoranezi u 45. minutu.

U C Grupi derbi je odigran u Milanu, gde je madridski Real demonstrirao dobar fudbal, ali se dočepao samo jednog boda 1:1. Benzema je načeo mrežu domaćina, posle odličnog šuta Kake i odbrane Dide, ali je ubrzo poravnao Ronaldinjo iz penala. Obe ekipe imale su odličnih šansi, a ubedljivo najbolju igru pružio je mladi Pato, koga je u dva navrata sudija sprečavao da promeni rezultat. Donedavna zvezda Milana, Brazilac Kaka, ispraćen je na kraju meča ovacijama i pesmom "rosonera".

U drugom meču Marsej je na Velodromu deklasirao Cirih rezultatom 6:1.

U Grupi D Apoel je doživeo poraz u Nikoziji od Porta 0:1, a strelac je bio Falkao u 85. minutu. Portugalci su ovom pobedom obezbedili učešće u narednoj fazi, kao i ekipa Čelsija koja je odigrao nerešeno 2:2 na Visente Kalderonu u Madridu. Kun Aguero je postigao dva gola za domaći Ateltiko, dok je u redovima "plavaca" sa dva pogotka blistao Didije Drogba.