0
Subota 17.04.2010.
16:29 >> 23:34h

Zvezda bez golova u Čačku

U 24. kolu Jelen Superlige Crvena zvezda odigrala meč bez golova protiv Borca u Čačku, Nikitović iz voleja doneo pobedu Javoru, Čukarički preokrenuo protiv Napretka, OFK-a trijumfovao u gostima Mladom radniku sa dva gola Milića, Jagodina deklasirala domaći BSK.

Propustio odlične šanse - Dejan Lekić

Fudbaleri Borca i Crvene zvezde igrali su danas u Čačku bez golova na derbi meču 24. kola Jelen Superlige Srbije.

"Crveno-beli" su imali inicijativu tokom većeg dela meča, ali su napadači beogradskog kluba propustili nekoliko dobrih šansi da svom timu donesu pobedu. Najbolje prilike imao je strelac pobedonosnog gola u polufinalu Kupa, Dejan Lekić koji nije uspeo da iskoristi ni situaciju 'jedan na jedan' sa domaćim golmanom, pošto mu je lopta nezgodno odskočila.

Trener Zvezde Ratko Dostanić izjavio je da žali za pobedom u meču protiv Borca.

"Bilo je evidentno da smo nešto slabije ušli u meč sa Borcem. Sigurno da smo se malo istrošili posle utakmice sa OFK Beogradom i da se osetio umor i na fizičkom i na psihičkom planu. Igrali smo nešto angažovanije u drugom delu, ali ipak nismo uspeli da iskoristimo prilike koje smo stvarali. Momcima ne mogu ništa da zamerim, jer su se maksimalno trudili. Idemo dalje, ima još da se igra", rekao je Dostanić.

Prvo mesto na tabeli i dalje drži Crvena zvezda sa 62 boda iz 24 meča, dok je Partizan drugi sa 57 poena iz 23 utakmice.

Jagodina je u Beogradu savladala BSK rezultatom 4:1. Dva gola za goste postigao je Ognjenović u 19. i 45. minutu, a po jednom u listu strelaca upisali su se Novković u 80. i Bojović u 83. minutu. Jedini strelac za domaće bio je Đukić u 62. minutu.

Poslednjeplasirani Čukarički je na svom terenu pobedio Napredak rezultatom 2:1. Gosti su poveli u trećem minutu pogotkom Gašića, a izjednačio je Trajković u 22. Pobedu domachinu doneo je Grubješić u 90. minutu.

OFK Beograd je u Požarevcu pobedio Mladi radnik sa 2:0, golovima Milića u 29. i 45. minutu, a Hajduk i Metalac odigrali su u Kuli 1:1. Domaći su poveli u 49. minutu golom Panjkovića, a izjednačio je Simović u 59.

Fudbaleri Javora pobedili su u subotu u Ivanjici ekipu Javora rezultatom 1:0. Jedini gol za domaće postigao je Nikitović u 46. minutu, pa je Javor ovom pobedom faktički rešio pitanje opstanka u ligi, jer ima 10 bodova više od zone ispadanja i sezonu će najverovatnije završiti u sredini tabele.

Odmah na startu drugog poluvremena je pao gol za Ivanjičane, i to kakav! Nakon centaršuta lopta se odbila ka Nikitoviću, verovatno najboljem igraču ovog meča koji je sjajnim volejem savladao nemoćnog Dejana Rankovića. Prava bomba za televizijske špice.

Sutra će igrati Vojvodina i Spartak, odnosno Partizan i Rad.