Sreda 06.08.2014.
23:11 >> 23:44h
mozzartsport.com A

Kvalifikacije za Ligu šampiona: Ludogorec ponovo eliminisao Partizan!

Crno-beli su odigrali samo 2:2 (prva utakmica 0:0) u revanšu sa Ludogorecom i preselili se u kvalifikacije za Ligu Evrope, prenosi "Mocart sport".

Partizanu nisu pomogla ni dva gola Petra Škuletića

Suze u očima igrača Partizana i neverica među navijačima crno-belih posle još jedne bugarske lekcije usred Beograda. Drugu godinu uzastopno je Ludogorec eliminisao crno-bele i prošao u poslednje kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, iako je domaćin bio u naletu pošto je stigao 0:2, ali...

Ekipa Marka Nikolića je ostala sa igračem manje četiri minuta pre kraja prvog poluvremena. Tada je štoper Branislav Trajković namerno udario rukom u lice napadača Ludogoreca Romana Bezjaka, opravdano dobio direktan crveni karton i presekao domaći tim u euforičnom naletu, pošto je prethodno za pet minuta nadoknadio iznenađujući minus od dva gola.

Do tog trenutka je još i izgledalo da bi predstavnik Srbije mogao da na talasu podrške sa tribina i napada u talasima postigne još koji gol. Posle dva brzopotezna u režiji Petra Škuletića činilo se da je čudo moguće, ali sa desetoricom na terenu i bez Saše Ilića, žrtvovanog kako bi poziciju štopera „zakrpio“ njegov prezimenjak Branko, domaćin je morao više da vodi računa o svom golu i strepi da ga brzi igrači Ludogoreca ne kazne iz mnogobrojnih napada.

Na kraju, gosti su uspeli da ostvare ono zbog čega su i došli dok crno-belima ostaje da čekaju petak i žreb u Nionu kako bi saznali ime rivala u poslednjem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

PARTIZAN - LUDOGOREC 2:2 (prva utakmica 0:0)

PARTIZAN: Lukač, Vulićević, Trajković, Stanković, Volkov, A. Živković (od 70. Luka), Brašanac (od 83. Ninković), Drinčić, Saša Ilić (od 56. Branko Ilić), Škuletić, Lazović.

LUDOGOREC: Stojanov, Žunior, A. Aleksandrov, Moci, Angulo, Zlatinski, M. Aleksandrov (od 78. Anise), Djakov, Abalo (od 46. Misiđan), Marselinjo, Bezjak.

STRELCI: Škuletić u 30. i 35 minutu za Partizan, a Marselinjo u 19. i 21. minutu za Ludogorec. STADION: Partizana. GLEDALACA: 25.000. SUDIJA: Aleksej Kulbakov (Belorusija). ŽUTI KARTONI: Saša Ilić, Volkov (Partizan), M. Aleksandrov, Bezjak, Marselinjo (Ludogorec). CRVENI KARTON: Trajković (Partizan) u 41. minuttu.