mozzartsport.com A

Radović razbio Seltik, Dinamo slavio u Danskoj

Dinamo i Maribor minimalcima dobili prve mečeve...

Razbili Seltik: Fudbaleri Legije

Prvi mečevi trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona, koji su odigrani u sredu uveče doneli su i prve šokove! Verovatno najveće iznenađenja viđeno je u Azerbejdžanu, gde je Karabah slavio protiv Salcburga sa 2:1. Domaćin je poveo već u 2. minutu pogotkom Dijaza, posle očajne reakcije odbrane gostiju. Šampion Austrije je uspeo da izjednači u 77. minutu preko Sorijana, da bi konačni rezultat postavio Rejnaldo u samom finišu meča.

Još jedan neverovatan rezultat viđen je na Kipru, gde je AEL pogotkom Gikijevica u 64. minutu došao do prednosti u dvomeču sa Zenitom iz Sankt Peteburga.

Hrvatski šampion, Dinamo, slavio je u prvom meču sa Alborgom minimalnim rezultatom, a strelac je bio Brozović u 49. minutu posle prelepo plasiranog šuta. Maribor je u petom minutu produžetka preko Bohara došao do prednosti u duelu sa Makabijem iz Tel Aviva.

U poslednjem meču dana Legija iz Varšave je uništila škotski Seltik sa 4:1, uz dva hica srpskog internacionalca Miroslava Radovića! Bivši fudbaler Partizana glavni je "krivac" za preokret rezultata posle pogotka Mekgregora u 8. minutu, a njegovu odličnu igru ispratili su Žiro u 84. minutu i Kosecki u poslednjem minutu. Rezultat je mogao da bude i mnogo ubedljiviji, da Vrdoljak nije promašio čak dva penala, u 59. i 87. minutu meča...