Nedelja 18.05.2014.
21:07
mozzartsport.com A

Groningen u Ligi Evrope

Fudbaleri Groningena napravili su veliki podvig i izborili plasman u finalnoj utakmici plej-ofa Eredivizije za Ligu Evrope, pošto su savladali AZ Alkmar sa ubedljivih 3:0.

Rišario Živković i Filip Kostić

Trijumfu Zelenih kumovao je vezista Tjaron Čeri sa dva postignuta pogotka, ali velike zasluge idu i desnom beku, Hansu Hateboeru, koji je zatresao mrežu, a potom bio i asistent.

Na prvi gol u ovom okršaju čekalo se 24. minuta, a onda je Čeri jednim solo prodorom i pravom majstrorijom naterao Alvarada da loptu vadi iz gola. Svega devet minuta kasnije Hateboer je iskoristio nesmotrenost protivničkog golmana i sa ivice šesnaesterca prelepim udarcem uvećao rezultat.

Tačku na ovaj meč stavio je Čeri u 61. minutu, koji je pogotkom sa slične pozicije kao u prvom poluvremenu rasprštio sve evropske snove rivala. Filip Kostić je na terenu proveo svih 90 minuta, dok je Živković zamenjen tri minuta pre poslednjeg sudijskog zvižduka. S druge strane Nemanja Gudelj je takođe odigrao kompletan susret.