Nedelja 10.11.2013.
19:17
BETA A

Bundesliga: Slavili Majnc i Štutgart

Fudbaleri Majnca pobedili su na svom terenu goste iz Frankfurta sa 1:0, a Frajburg poražen kao domaćin sa 3:1 od Štutgarta.

Trenutak odluke: Erik Maksim Čupo-Moting

Jedini gol na utakmici u majncu postigao je Erik Maksim Čupo-Moting u 88. minutu utakmice. To je u prvenstvu četvrti uzastopni poraz Ajntrahta koji nije uspeo da pobedi u poslednjih sedam utakmica.

Takođe, Ajntraht je do sada odigrao devet utakmica na gostovanju protiv Majnca i još nije pobedio. Posle pete prvenstvene pobede Majnc se nalazi na osmom mestu na tabeli sa 16 bodova, dok Ajntraht zauzima 15. mesto sa 10 bodova.

U poslednjoj utakmici 12. kola Štutgart je kao gost pobedio ekipu Frajburga sa 3:1. Strelci za goste bili su Vedad Ibišević u 9. i Timo Verner u 10. i 82. minutu za Švabe, a Mike hanke u 78. minutu za Frajburg.