Subota 26.10.2013.
22:03
Vesti, Beta A

Zamalo nova bruka: Veliki preokret Junajteda protiv Stouka

"Crveni đavoli" gubili na svom Old Trafordu od Stouka sve do 78. minutu, ali na kraju slavili golovima Runija i Čičarita.

Izbegli novu bruku: Havijer Ernandez donosi trijumf Junajtedu

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su danas na svom Old Trafordu ekipu Stouka sa 3:2 u devetom kolu Premijer lige, iako su dva puta gubili.

Kad Van Persi pogodi, Junajted ne gubi

Ovo je bio 25. meč u Premijer ligi u kome je Van Persi postigao bar jedan gol za Junajted. Za to vreme njegov tim je ostvario 20 pobeda i pet remija.

Stouk je poveo preko Pitera Krauča, izjednačio je Robin Van Persi, a gosti su do poluvremena došli do novog vođstva sjajnim golom iz slobodnog udarca Marka Arnautovića, austrijskog reprezentativca srpskog porekla.

Ipak, Vejn Runi u 78. i Havijer Ernandes Čičarito u 80. minutu uspeli su udarcima glavom da matiraju golmana Begovića i donesu veliki preokret i pobedu ekipi Dejvida Mojesa.

Liverpul je pred svojim navijačima na Enfild Roudu ubedljivo savladao Vest Bromvič Albion sa 4:1 i tako ostao na drugom mestu na prvenstvenoj tabeli.

Enfild Roud dočekao Suarezov het-trik

Luis Suarez je ovacijama ispraćen sa Enfild Rouda i sa loptom pod miškom, koja mu je pripala kao igraču utakmice.

Ovo mu je bio četvrti het-trik u Premijer ligi, a prvi na stadionu Liverpula.

Ponovo je blistao tandem napadača Luis Suarez - Danijel Staridž. Prvi je postigao het-trik, drugi jedan gol, a obojica su još pogodili stativu i prečku i propustili par šansi za još ubedljiviji trijumf. Jedini gol za goste, koji su takođe imali svoje prilike, postigao je Džejms Morison iz penala.

I drugi tim iz Liverpula, Everton, odlično igra ove sezone. "Karamele" su kao gosti u Birmingemu pobedili Aston Vilu sa 2:0. Prvo je domaćin propustio priliku da povede već na početku susreta, kad je belgijski reprezentativac Kristijan Benteke promašio jedanaesterac, a onda su njegov reprezentativni kolega Romelu Lukaku u 68. i Leon Osman u 81. minutu doneli pobedu gostima.

Norič i Kardif odigrali su na Kerou Roudu nerešeno bez golova, dok je ove sezone izvanredni Sautempton pobedio Fulam sa 2:0 (strelci Riki Lambert i Džej Rodriges) i uoči nedeljnog derbija između Čelzija i Mančester Sitija drži treće mesto na tabeli.

Prvi na tabeli i dalje je Arsenal koji je u prvoj utakmici dana pobedio kao gost ekipu Kristala Palasa sa 2:0 iako je od 65. minuta imao igrača manje pošto je isključen Mikael Arteta. Upravo je Španac doveo "tobdžije" u vođstvo golom iz penala u 47. minutu, a posle nekoliko propuštenih šansi londonskih "orlova" sve dileme rešio je Francuz Olivije Žiru pogotkom u 87. minutu.

"Tobdžije" posle 9. kola drže prvo mesto sa 22 boda, dva više od Liverpula, koga sledeće subote dočekuju na svom stadionu Emirejts.