Četvrtak 24.10.2013.
23:02
sportal.rs A

Liga Evrope: Đukić "petardom" zalečio rane

Valensija zalečila prvenstvene rane ubedljivim trijumfom protiv Sent Galena - 5:1.

Miroslav Đukić

Tim Miroslava Đukića odigrao je sjajno prvo poluvreme, a već posle 33 minuta na semaforu je pisalo 4:0! Dva gola postigao je Kartabia, a po jedan Alkaser i Roberto Košta. U drugom delu tempu je znatno opao, Kanjales je iz slobodnog udarca postigao svoj prvi gol u sezoni, a čast Sent Galena spasio je Nater.

Rruski Anži je došao do prvog trijumfa, pošto je u duelu grupe minimalnim rezultatom savladao norveški Trumso (1:0). Istovremeno, ali u Kazahstanu, Šahtjor Karagandi našeg Aleksandra Simčevića podelio je bodove sa holandskim AZ Alkmarom - 1:1, za koji je čitav meč odigrao mladi reprezentativac Srbije Nemanja Gudelj.

Bivši klub Miloša Ninkovića, prvotimca Crvene zvezde, kijevski Dinamo bio je siguran kod kuće i sa 3:0 savladao švajcarski Tun, koji je u plej-ofu za ovo takmičenje izbacio Partizan. Jermolenko, Mbokani i Husev bili su strelci, a odbranom Kijevljana komandovao je austrijski reprezentativac srpskog porekla Aleksandar Dragović. Slovan je u Liberecu vodio sa 1:0 protiv Sevilje do samog finiša, a onda je dva minuta pre isteka 90 minuta španski klub pogotkom došao do boda. Takvom ishodu kumovao je i golman domaćina Kovar, koji je u 78. minutu zaradio crveni karton.

Najzanimljiviji meč odigran je na "Tumba" stadionu u Solunu, gde je PAOK posle preokreta došao do pobede nad Makabijem iz Haife. Gubio je domaćin sa 2:0, ali na kraju uspeo da osvoji sva tri boda - 3:2 uz čak dva promašena jedanaeserca, koje nije realizovao Slovak Miroslav Stoh. Bivši igrač Partizana Zvonimir Vukić u igru je ušao u 78. minutu, dok je tokom čitavog meča na suprotnoj strani branio bivši golman OFK Beograda Bojan Šaranov. U duelu nemačkog Frajburga i portugalskog Eštorila nije bilo pobednika (1:1), a za goste je svih 90 minuta odigrao bivši igrač Crvene zvezde Brazilac Evandro.