0
Nedelja 07.03.2010.
20:54

"Farmaceuti" pali u Nirnbergu

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena poraženi su danas u Nirnbergu rezultatom 3:2 (2:0) u 25. kolu nemačke Bundes lige.

Do ovog kola pretposlednja ekipa na tabeli nanela je prvi poraz doskorašnjem lideru i tako ih spustila na treće mesto na tabeli, iza Bajerna iz Minhena koji ima 53 boda i Šalkea koji je skupio 51. Ekipa Jupa Hajnkesa je u poslednja tri kola zabeležila dva remija i poraz.

Domaćin je krenuo oprezno na otvaranju duela, ali je zato imao furiozan završetak prvog dela igre. U 41. minutu Čoupo Moting je doveo Nirnberg u vođstvo, a samo četiri minuta kasnije isti igrač je duplirao prednost domaćina. U 55. minutu već je bilo kapitalnih 3:0 (Tavares), da bi Kisling (66.) i Helmes (73.) samo doneli nešto zanimljiviju završnicu meča u kojem je na kraju domaćin uspeo da se odbrani i osvoji tri dragocena boda u borbi za opstanak.

U poslednjem meču 25. kola Hofenhajm je izgubio od gostujućeg Majnca sa 0:1. Strelav jedinog gola bio je Bance u 69. minutu.