Nedelja 01.09.2013.
22:07
BETA A

Mhitarjan lansirao Borusiju na vrh Bundeslige

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda trijumfovali su danas u Frankfurtu protiv domaćeg Ajntrahta sa 2:1, u poslednjoj utakmici četvrtog kola nemačke Bundeslige.

Junak pobede: Henrih Mhitarjan

Junak pobede "milionera" bio je Henrih Mhitarjan, koji se dvaput upisao u listu strelaca. Borusija je do prvog gola došla u 10. minutu, strelac je bio Jermenac
na asistenciju Jakuba Blaščikovskog. Domaća ekipa je do poluvremena uspela da dodje do izjednačenja, strelac je bio Vaclav Kadlec u 36. minutu, koji je natrčao na loptu posle odbrane Romana Vajdenfelera.

Konačan rezultat i nova tri boda ekipi Jirgena Klopa doneo je Mhitarjan u 56. minutu na asistenciju Kevina Groskrojca. Srpski reprezentativac Neven Subotić odigrao je svih 90 minuta za "milionere".

Rezultati i tabela danas odigranih utakmica četvrtog kola nemačke fudbalske lige:

Štutgart - Hofenhajm 6:2
Ajntraht Frankfurt - Borusija (D) 1:2