Sreda 28.08.2013.
23:28
mozzartsport.com A

Kvalifikacije za Ligu šampiona: Milan preživeo PSV

Real Sosijedad se poigravao sa Lionom, Plzen odigrao rutinski u Mariboru, a Seltik se u 90. minutu spasio posle 0:2 u Kazahstanu.

Mario Baloteli

Dobrano je PSV zabrinuo navijače sjajnom partijom u prvom okršaju sa velikim favoritima iz Milana, ali je u revanšu iskustvo presudilo, pa će sedmostruki evropski prvaka i ove sezone igrati sa elitom - 3:0 (1:0) za plasman "rosonera" u grupnu fazu Lige šampiona, prenosi "Mocart sport".

Kada govorimo o iskustvu pre svega mislimo na Alesandra Abijatija, koji je paradama spasavao saigrače kad god su bili u nokdaunu. A kada su njegove odbrane ulile sigurnost ofanzivnim igračima PSV jednostavno nije imao šanse. Umnogome i zato što je rani udarac Kevin-Prinsa Boatenga već u devetom minutu načeo goste iz Ajndhovena, koji su zbog toga sve vreme igrali pod pritiskom.

Spao je u 55. minutu kada je Džetro Vilijams napravio kardinalnu grešku. Posle jednog oštrog duela sa Mariom Balotelijem ušao je u fizički konflikt, Italijan mu je, sasvim logično, pokazao zube, a nepun minut kasnije ga i naučio da se ne kači sa jačim. Korner sa desne strane Filip Mekses je glavom sproveo u srce kaznenog prostora, a Baloteli se najbolje snašao i osigurao mesto Milana u Ligi šampiona. Kasnije je još jednom potvrdio koliko mu je nepredvidiv temperament pošto je dobio bespotreban žuti karton, treći na tri takmičarske utakmice u ovoj sezoni, ali… Koga briga kada je na 16 utakmica u dresu "rosonera" od dolaska iz Mančester Sitija bio strelac fantastičnih 13 golova. Ovaj put nije bio igrač meča, ali je dao verovatno odlučujući gol.

U 77. minutu je Boateng sipao šlag na tortu. A tek da podsetimo - poslednja dva puta kada je Milan igrao kvalifikacije za Ligu šampiona, protiv Libereca i Crvene zvezde, peo se i na evropski tron.

Klasu je potvrdio i Real Sosijedad, koji se posle iznenađujućih 0:2 u Lionu, osim u prvih desetak minuta, prosto poigravao sa Olimpikom, pa Francuzi mogu da budu i zadovoljni što su pretrpeli poraz od "samo" 2:0 (0:0).

Rezultatski nije bilo uzbuđenja  na "Ljudskom vrtu" u Mariboru pošto je Viktorija Plzen već u trećem minutu pogodila za 0:1.

Najviše drame je bilo u Glazgovu u kojem je Seltik jurio 0:2 iz prve utakmice sa Šahtjorom iz Karagandija. I uspeo je, iako su se gosti iz Kazahstana držali sve do samog finiša prvog poluvremena.

Nije bilo neizvesnosti u prvoj utakmici dana. Sve je bilo odlučeno još u prvom susretu u Portugalu, pa je Zenit u revanšu sa Pakoš Fereirom mogao da se opusti i publici pruži utakmicu za uživanje.

Plej - of za Ligu šampiona (revanš utakmice)