0
Sreda 03.03.2010.
20:06 >> 00:16h

Bosanci savladali Ganu, trijumf "gaučosa" u Nemačkoj

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine pobedila je selekciju Gane rezultatom 2:1 u prijateljskom susretu odigranom na sarajevskom "Koševu", a reprezentacija Argentine trijumfovala je na gostovanju u Nemačkoj 1:0.

Gana, koju sa klupe predvodi selektor Milovan Rajevac, došla je do prednosti golom Salija Muntarija u 23. minutu. Izjednačenje domaćima doneo je Vedad Ibišević u 40. minutu, dok je pobedonosni gol za selekciju koju je po prvi put vodio selektor Safet Sušić, postigao Miralem Pjanić u 65. minutu.

Gana se nalazi u grupi D na Mundijalu u Južnoj Africi zajedno sa reprezentacijama Srbije, Nemačke i Australije.

Australija je pobedila Indoneziju u Brizbejnu 1:0 i plasirala se u završnicu Kupa Azije (domaćin Katar 2011. godine). Pobedonosni gol za Australiju, za koju nisu igrali Tim Kejhil, Hari Kjuel i Lukas Nil, postigao je Mark Miligen u finišu prvog poluvremena.

Nemačka je kao domaćin izgubila od reprezentacije Argentine, a jedini gol za selekciju Dijega Maradone postigao je fudbaler Reala Gonzalo Iguain u finišu prvog poluvremena. Mladi napadač je u odličnoj kontri zaobišao bespotrebno istrčalog golmana Renea Adlera, i bez mnogo teškoća je pogodio praznu mrežu.

U još jednom derbiju večerašnjeg programa, Španija je kao gost pobedila Francusku sa 2:0. David Vilja je doveo aktuelne evropske prvake u vođstvo u 22. minutu, a Serhio Ramos je u zaustavnom vremenu prvog dela postavio konačnih 2:0 za "crvenu furiju".

Englezi su na "Vembliju" pobedili afričkog šampiona Egipat posle velikog preokreta u nastavku - 3:1. Imali su Egipćani iznenađujućih 1:0 na poluvremenu, strelac Mohamed Zidan u 23. minutu, ali su Englezi u nastavku preko Pitera Krauča došli do ubedljive pobede. Napadač Totenhema postigao je dva gola (57. i 80. minut), dok se jednom upisao Šon Rajt-Filips, u 75. minutu.

Branioci titule prvaka sveta Italijani odigrali su nezanimljiv meč sa Kamerunom (0:0), dok je Holandija kao domaćin savladala selekciju SAD 2:1. Kujt je bio strelac sa penala u 39. minutu, a Huntelar je pogodio mrežu Amerikanaca u 73. Počasni gol za "jenkije" delo je Bokanegre u 88. minutu.

Fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je od Makedonije u Skoplju rezultatom 2:1 (2:0) u prijateljskoj utakmici. Novi selektor Crnogoraca Zlatko Kranjčar na taj način je porazom debitovao na klupi ove selekcije. Makedonci su već posle prvih 45 minuta imali prednost od 2:0, golovima Naumoskog u 27. i Pandeva u 30. minutu. Počasni gol za Crnu Goru postigao je Marko Baša u 61. minutu.