0
Nedelja 28.04.2013.
00:27

Real pobedio u gradskom derbiju, remi Barselone

Fudbaleri Reala pobedili su danas u madridskom derbiju ekipu Atletika sa 1:2, u utakmici 33. kola španske Primere, dok je lider šampionata Barselona odigrala nerešeno na gostovanju Atletiko Bilbaou 2:2.

Jedan gol namestio, drugi postigao - Anhel di Marija

Atletiko je poveo na stadionu "Visente Kalderon" pogotkom svog najboljeg strelca Radamela Falkaa već u četvrtom minutu, a Real je izjednačio u 14. autogolom Huanfrana. Pobedu Realu doneo je Anhel Di Maria u 63. minutu.

Real se pobedom približio vodećoj Barseloni na 11 bodova, pošto su Katalonci odigrali nerešeno na gostovanju Atletik Bilbaou 2:2.

Atletik je poveo preko Markela Susaete u 27. minutu, ali su gostujući fudbaleri uspeli da preokrenu golovima Lea Mesija u 67. i Aleksisa Sančesa u 69. minutu.

Ipak, bod baskijskoj ekipi doneo je Ander Erera u 90. minutu.

Fudbaleri Saragose pobedili su danas na svom terenu Majorku sa 3:2. Strelci za Saragosu bili su Pako Montanješ, Elder Poštiga i Ruben Rokina, dok su golove za Majorku postigli Tomer Hemed i Havijer Arizmendi.

Saragosa je pobedom prestigla Majorku, koja je tako ostala na poslednjem mestu na tabeli.