0
Nedelja 17.03.2013.
23:27

Pobede Milana, Fiorentine i Rome, poraz Lacija

Na mečevima 29. kola italijanske Serije A Milan je pobedio Palermo sa dva gola Balotelija, Fiorentina je nadigrala Đenovu sa 3:2, Roma je bila bolja od Parme 2:0, a novi poraz doživeo je Lacio i to u Torinu 0:1.

Dva gola Marija Balotelija

Milan je bio apsolutni favorit u meču sa Palermom, a najbolji pojedinac meča Mario Baloteli u 8. minutu je doveo roso-nere do prednosti sa bele tačke, a taman kada su gosti uhvatili ritam, stigao je još jedan pogodak domaćih u režiji "Super Marija".

Srpsko-crnogorska kolonija iz Firence ostvarila je važnu pobedu protiv Đenove sa 3:2. Akvilani je doveo "violu" do prednosti još u prvom poluvremenu, a Portanova je poravnao na 1:1. Domaćin ponovo prvi dao gol preko Kvadrada, ali je Antoneli izjednačio. Konačan rezultat postavio je auto-golom Kasani.

Nenad Tomović, Stefan Savić i Stevan Jovetić proveli su svih 90 minuta na terenu, ali ne i Adem Ljajić koji je upisao asistenciju, a onda u drugom delu igre, mesto ustupio Luki Toniju.

Roma je savladala Parmu 2:0, a meč je obeležio kapiten Rimljana Frančesko Toti, koji je bio strelac drugog pogotka na meču, čime je stigao do 226. gola u karijeri, čime je zacementirao drugu poziciju večne liste strelaca italijanskog prvenstva.

Roma je ovim trijumfom skočila na deobu pete pozicije sa 47 bodova, koliko imaju Inter i Lacio, dok je Parma 11. sa 35 bodova.

Lacio se nije lepo proveo u Torinu, gde je istoimeni klub naneo nebesko-plavima treći uzastopni poraz u Seriji A rezultatom 1:0. Jedini strelac na meču bio je Jonatas u 82. minutu na asistenciju Alesija Ćerćija.

Napoli je pobedio Atalantu sa 3:2, Kjevo je naneo poraz Peskari od 0:2 čime je prikovao za dno tabele, Sijena i Kaljari su bez golova podelili bodove, a meč Sampdorije i Intera odložen je zbog potopljenog terena.