1
Nedelja 24.02.2013.
10:33

Žigić pogodio za pobedu Birmingema

Srpski internacionalac Nikola Žigić postigao je prvi gol za Birmingem u pobedi u gostima nad Piterborom rezultatom 0:2 u meču 34. kola Čempionšipa.

Proradio - Nikola Žigić

Žigić je doveo svoj tim u vođstvo u 34. minutu. Burk je odlično prošao sa desne strane i šutirao, ali je njegov udarac odbranio Olejnik. Na odbijenu loptu natrčao je Žigić i poslao je u mrežu. Ovo je bio sedmi gol srpskog napadača ove sezone za ekipu Birmingema. Konačan rezultat postavio je Kristofer Burk u 80. minutu.

Žigić je postigao još jedan gol u 37. minutu, koji je poništen zbog ofsajda. Srpski fudbaler zamenjen je u poslednjim trenucima meča. Prilikom izlaska iz igre nagrađen je gromoglasnim ovacijama gostujuće publike, a zatim se rukovao sa menadžerom Li Klarkom i pokazao da su nesuglasice između njih dvojice prošlost.

Srpski fudbaler je u poslednjih nekoliko dana bio u centru pažnje, pošto ga je Klark prvo izbacio iz tima Žigića, a onda ga je vratio u tim iz reči da je srpski fudbaler "dokazao da je dobar čovek i fudbaler".

Birmingem posle 34. kola ima 42 boda i nalazi se na 16. mestu na tabeli.