0
Nedelja 10.02.2013.
19:05 >> 23:11h

Baloteli izvukao bod Milanu, pobeda Intera

Na nedeljnim mečevima 24. kola italijanske Serije A viđeno je čak pet remija od kojih najzanimljiviji u Milanu, gde je domaćin izvukao bod protiv Kaljarija 1:1. Stanković i Kuzmanoviću su igrali u pobedi Intera nad Kjevom 3:1, Sampdorija je savladala Romu sa 3:1, dok je Udineze minimalno slavio protiv Torina 1:0.

Nastavio golgetersku seriju - Mario Baloteli

Fudbaleri Milana i Kaljarija odigrali su na "San Siru" nerešeno 1:1. Ekipa sa Sardnijije imala je prednost sve do 82. minuta, kada je Baloteli sa bele tačke doneo bod Milanu.

Kaljari je poveo u 45. minutu golom Ibarboa, a "roso-neri" su u drugom delu meča preuzeli inicijativu, da bi u finišu utakmice Astori bez potrebe srušio Balotelija u kaznenom prostoru i zaradio drugi žuti karton. Napadač Milana je bio siguran sa penala za 1:1, a potom nije iskoristio još jednu sjajnu šansu za pobedu svog tima.

Milan je ovim bodom pao na četvrto mesto, a treći je Inter koji je pobedio na svom terenu ekipu Kjeva sa 3:1. Golove za Inter dali su Antonio Kasano u drugom, Andrea Ranokija u 26. i Dijego Milito u 50. minutu, dok je jedini pogodak za goste postigao Luka Riđoni u 21.

Nekadašnji kapiten reprezentacije Srbije Dejan Stanković vratio se na teren posle višemesečne pauze zbog povrede, pošto je u ekipi Intera ušao u igru u 76. minutu umesto Estebana Kambijaca. On je do kraja utakmice dobio žuti karton. Reprezentativac Srbije Zdravko Kuzmanović igrao je do 84. minuta za Inter kada ga je zamenio Ezekil Šeloto.

Težak poraz doživela je Roma koja je izgubila od Sampdorije u Đenovi sa 3:1.

Svi golovi su postignuti u drugom poluvremenu, a precizni su bili Estigariba, Sansone i Ikardi, dok je Lamela samo uspeo da smanji rezultat.

Pobedu je ostvario i Udineze koji je na "Friuliju" golom Pereire iz 7. minuta uspeo da savlada Torino, a još četiri meča zavrpena su podelom bodova.

Parma i Đenova odigrali su bez golova, kao i Atalanta protiv Katanije, dok su Bolonja i Sijena završili rezultatom 1:1, kao i Palermo i Peskara.

Prvi na tabeli je i dalje Juventus koji je sinoć pobedio Fiorentinu sa 2:0, dok je Napoli drugi nakon remija sa trećeplasiranim Lacijom 1:1.