0
Četvrtak 07.02.2013.
00:07

Englezi pobedili Brazil, Makedonci deklasirali Dansku

U međunarodnim prijateljskim utakmicama sve reprezentacije iz naše kvalifikacione grupe za SP ostvarile su pobede, a najveće iznenađenje priredila je Makedonija pobedom nad Danskom sa 3:0. Od ostalih mečeva Engleska je pobedila Brazil 2:1, Nemačka je nadigrala Francusku 2:1, Argentina je bila bolja od Švedske 3:2.

"Gordi albion" savladao Brazilce

Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je na gostovanju selekciju Kipra, rezultatom 3:1, a naš naredni protivnik u kvalifikacijama za SP, reprezentacija Hrvatske, "pregazila" je na Krejven Kotidžu selekciju Južne Koreje sa 4:0.

Od ostalih rivala iz naše kvalifikacione grupe, prijateljske mečeve igraju Makedonci, Škoti, Velšani i Belgijanci - i svi su pobedili.

Belgija je na svom terenu pobedila Slovačku sa 2:1. Domaćin je poveo golom Edena Azara u 10. minutu iz penala, izjednačio je Ričard Lašik u 87, ali je Dris Mertens u sudijskoj nadoknadi vremena ipak doneo trijumf svom timu.

Škotska je u Aberdinu savladala Estoniju sa 1:0 golom Čarlija Malgrua u 37. minutu, dok je Vels u Svonsiju vodio sa 2:0 golovima Gereta Bejla i Sema Vouksa, a jedini gol za Austriju postigao je Mark Janko za konačnih 2:1.

Makedonija je u Skoplju savladala Dansku sa 3:0 golovima Gorana Pandeva u osmom, Agima Ibraimija u 17. i Nikolčeta Noveskog u 24. minutu.

Reprezentacija BIH ponizila je na Stožicama selekciju Slovenije rezultatom 3:0.

Prvi gol za goste postigao je fenomenalni Vedad Ibišević, a na dva nula povisio je Miralem Pajanić, dok je konačan rezultat postavio Muamer Svraka.

Reprezentacija Španije savladala je selekciju Urugvaja, rezultatom 3:1.

Španija je povela zahvaljujući očajnoj reakciji golmana Urugvaja, Fernanda Muslere. Do kraja prvog dela meča Urugvaj je uspeo da stigne do izjednačenja preko  Rodrigeza, a u nastavku meča Pedro je sa dva gola slomio otpor Urugvajaca.

Engleska je savladala Brazil na Vembliju rezultatom 2:1. Ronaldinjo nije u 18. minutu uspeo da realizuje penal, jer ga je golman Hart odlično pročitao, a ubrzo zatim, usledila je kazna, pošto je Runi sjajno iskoristio odbijenu loptu i zatresao mrežu Brazila. Rezervista Fred izjednačio je rezultat na startu drugog poluvremena. Međutim, radost "karioka" nije dugo trajala, jer je desetak minuta kasnije Frenk  Lampard prelepim golom matirao Žulija Cezara za konačnih 2:1.

Od ostalih mečeva izdvajamo pobedu Nemačke nad Francuskom posle potpunog preokreta sa 1:2, Argentina je savladala Švedsku sa 2:3, dok su Holandija i Italija odigrali nerešeno 1:1.