Subota 02.02.2013.
18:44 >> 21:38h
Vestionline, Beta A

Pobede Junajteda i Arsenala, novi poraz Čelsija

Fudbaleri Arsenala pobedili su danas na svom stadionu Stouk sa 1:0, Mančester Junajted je pobedio na gostovanju Fulamu 0:1, dok je Njukasl kod kuće posle preokreta bio bolji od Čelsija sa 3:2, a Reding je trijumfovao protiv Sanderlenda sa 2:1 u utakmicama 25. kola engleske Premijer lige.

Musa Sisoko postiže pobedonosni gol protiv Čelsija

Fudbaleri Njukasl su u samom finišu meča, nakon preokreta, slavili protiv prvaka Evrope londonskog Čelsija, čime su produbili veliku krizu u redovima "plavaca".

Domaća ekipa je došla do prednosti u 41. minutu preko Džonasa Gutiereza, dok je izjednačenje Čelsiju doneo Frenk Lampard u 55. "Plavci" su već u 61. minutu uspeli da dođu do prednosti, a gol je postigao Huan Mata. Izjednačenje Njukaslu u 68. minutu donosi Musa Sisoko, a isti igrač u poslednjim trenucima meča postavio konačan rezultat.

Reprezentativac Srbije Branislav Ivanović odigrao je ceo meč za ekipu iz Londona.

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su večeras u gostima londonski Fulam 0:1. Jedini gol u slavlju ekipe Aleksa Fergusona postigao je Vejn Runi u 79. minutu.

Junajted je ovom pobedom došao do drugog vezanog trijumfa u ligi i tako se, makar do sutra, "odlepio" od gradskog rivala Sitija na 10 bodova prednosti.

Arsenal je u trećem uzastopnom meču u ligi došao do bodova, a danas su slavili protiv Stouka 1:0,  golom Lukaša Podolskog u 78. minutu iz slobodnog udarca.

Reding je pobedom nad Sanderlendom sa 2:1 nastavio odličan niz u kojem su u poslednja četiri meča čak tri puta slavili, dok su jednom odigrali nerešeno.

Reding je već u sedmom minutu preko Džimija Kebea došao do prednosti, dok je sa druge strane Krejg Gardner u 29. doneo izjednačenje gostima. Kebe je u 85. minutu postavio konačan rezultat i tako odaljio Reding od zone ispadanja.

Fudbaleri Evertona i Aston Vile odigrali su nerešeno 3:3, a na meču između Vigana i Sautemptona bilo je 2:2, dok je Vest Hem bio bolji od Svonsija sa 1:0.

Kasnije večeras sastaju se Fulam i Mančester Junajted, dok su ranije danas Kvins Park Rendžers i Norič odigrali nerešeno bez golova.