Nedelja 09.12.2012.
23:27
Vestionline, Beta A

Mesi oborio Milerov rekord, Falkao brojao do pet

Fudbaleri Barselone pobedili su večeras u gostima Betis sa 1:2, a oba gola postigao je Leo Mesi, koji je tako oborio rekord Gerda Milera. Atletiko je u Madridu deklasirao Deportivo La Korunju sa 6:0, a čak pet golova postigao je Radamel Falkao.

Oporavio se i oborio Milerov rekord sa 85 golova u sezoni - Lionel Mesi

Barselona je nastavila odličnu seriju bez poraza u šampionatu i posle 15. kola odmakla je drugoplasiranom Atletiko Madridu ponovo na šest bodova prednosti, dok aktuelni prvak Španije madridski Real i dalje zaostaje 11 bodova.

Katalonski klub je slavio golovima Lea Mesija, koji je na ovoj utakmici oborio rekord Gerd Milera po postignutim golovima u kalendarskoj godini.

Mesi je prvi gol na utakmici postigao u 16, a drugi u 25. minutu, pa je sa 86 ukupno golova postao najbolji strelac u jednoj kalendarskoj godini. Miler je 1972. godine postigao 85 golova na 60 utakmica, dok je Argentincu za to bilo potrebno 67 duela.

Digao na noge "Visente Kalderon" sa pet golova - Radamel Falkao

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su večeras Deportivo iz Korunje sa 6:0, dok je Atletik Bilbao slavio protiv Selte sa 1:0, a ranije danas Levante je deklasirao Majorku sa 4:0.

Atletiko Madrid je nakon poraza u prethodnom kolu od gradskog rivala Reala (2:1) na pravi način odgovorio, deklasiravši na svom terenu Deportivo sa šest golova, a najzasluzžniji za trijumf bio je Radamel Falkao koji je bio petostruki strelac.

Prvi gol na utakmici postigao je Dijego Kosta u 23. minutu, a potom je na scenu stupio Falkao. On je golovima u 28, 42, 64. iz penala, 68. i 71. minutu doveo svoj
tim do ubedljive pobede.

Bilbao je slavio na svom terenu, a to mu je prva pobeda nakon tri utakmice bez trijumfa. Jedini gol na utakmici postigao je Artis Arduis u 34. minutu.

Levante je posle dva vezana poraza kod kuće napokon zabeležio pobedu, a golove su postigli Obafemi Martins u 43. minutu, David Navaro u 49, Ruben Garsija u 55. i Ibora u 58.