1
Nedelja 09.12.2012.
16:37 >> 22:07h

Junajted pobedio posle drame u gradskom derbiju

Fudbaleri Mančester Junajteda trijumfovali su u gradskom derbiju protiv Sitija na stadionu "Itihad" rezultatom 2:3, čime su odmakli na šest bodova prednosti posle 16. kola Premijer lige.

Umalo isključen - Karlos Tevez u duelu sa Rijom Ferdinandom

Derbi Mančestera, ali i 16. kola Premijer lige završen je pobedom Junajteda, što je prvi poraz ''građana'' od početka sezone.

Vejn Runi je posle pola sata igre doneo gostima dva gola prednosti, ali je Siti uspeo da se vrati u finišu meča golovima Jaja Turea i Pabla Zabalete. Ipak, iako su domaćini na "Itihadu" bili u naletu i imali odlične šanse za potpuni preokret, poraženi su u sudijskoj nadoknadi golom Robina Van Persija iz slobodnog udarca.

Holanđanin je posle bespotrebnog faula Karlosa Teveza na ivici šesnaesterca, namestio loptu i pogodio Nasrija u živom zidu, a lopta je završila u maloj mreži Hartovog gola za konačnih  2:3.

Meč viner mančesterskog derbija - Robin van Persi

Od srpskih reprezentativaca, jedino je Matija Nastasić bio na terenu, i to svih 90 minuta u dresu Mančester Sitija.

Posle ovog trijumfa, Junajted sada na čelu tabele ima 39 bodova, šest više od gradskog rivala.

Pobede Evertona i Liverpula posle preokreta

Fudbaleri Evertona pobedili su danas na svom terenu Totenhem sa 2:1, dok je Liverpul u gostima slavio protiv Vest Hema sa 2:3.

Everton je nakon tri uzastopna remija u šampionatu došao do pobede golovima u zaustavnom vremenu, a strelci su bili Stiven Pijenar u 91. minutu, a već u narednom napadu Nikica Jelavić za potpuni preokret i pobedu "karamela".

Totenhem je prvi došao do vođstva, a strelac u 76. minutu bio je Klint Dempsi.

Liverpul je nakon četiri utakmice bez pobede ugostima napokon trijumfovao, dok je Vest Hem doživeo drugi poraz u sezoni na svom stadionu - 2:3.

Liverpul je već u 11. minutu došao do prednosti, a strelac je bio Glen Džonson, nakon asistencije kapitena Stivena Džerarda. Izjednačenje Vest Hemu doneo je Mark Nobel u 36. minutu udarcem sa bele tačke.

Stiven Džerard je u 43. minutu postigao nesretni autogol i tako Vest Hem odveo sa prednošću na pauzu. Liverpul je do izjednačenja došao u 76. minutu, a gol je postigao Džo Kol. Još jedan autogol viđen je na melu, a ovaj put Džejms Kolins nije imao sreće jer se lopta nakon šuta Šelvija, od njega odbila iza golmana "čekićara".