Subota 08.12.2012.
18:22 >> 20:54h
Vestionline, Beta A

Porazi Dortmunda i Šalkea, Bajern siguran

Fudbaleri Volfsburga pobedili su u gostima aktuelnog šampiona Nemačke Borusiju iz Dortmunda sa 2:3, dok je lider šampionata minhenski Bajern trijumfovao na gostovanju Augsburgu 0:2 u okviru 16. kola Bundeslige.

Sudija oštetio Borusiju u Dortmundu

Borusija je povela golom Marka Rojsa u šestom minutu, ali je Marsel Šmelcer u 35. napravio penal i dobio crveni karton. Naime, Šmelcer je posle nesviranog ofsajda gostima, dva puta kolenom sprečio da lopta uđe u gol, ali je procenjeno da je igrao rukom i tako nepravedno zaradio isključenje.

Volfsburg je to iskoristio i golovima Nalda iz jedanaesterca u 26. i istog igrača u 41. minutu došao do preokreta već u prvom poluvremenu. Domaćin je uspeo da izjednači sa igračem manje u 61. golom Jakuba Blaščikovskog iz penala, ali je Volfsburg, ipak došao do pobede pogotkom Basa Dosta u 73. minutu.

S obzirom da je lider na tabeli Bundeslige Bajern iz Minhena u gostima pobedio Augzburg sa 0:2 golovima Tomasa Milera iz penala u 40. i Marija Gomesa u 63. minutu, Borusija sada za vodećim timom zaostaje čak 14 bodova.

Štutgart je nastavio seriju dobrih rezultata pošto je na svom terenu savladao Šalke sa 3:1 het-trikom bosanskohercegovačkog napadača Vedada Ibiševića i tako izbio na peto mesto na tabeli.

Ibišević je golove dao u drugom, 38. iz penala i 61. minutu, dok je jedini pogodak za Šalke, koji nije uspeo da pobedi ni u četvrtoj uzastopnoj utakmici, postigao Ćiprijan Marika u 12. minutu.

Obe ekipe utakmicu su završile sa igračem manje, pošto je u timu Štutgarta isključen Gotoku Sakai u 67, a u Šalkeu Džermejn Džons u 73. minutu.

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta savladali su na svom terenu Verder sa 4:1 i time prekinuli niz od tri utakmice bez pobede u prvenstvu Nemačke.

Svi golovi postignuti su u drugom poluvremenu, a strelci za domaći tim bili su Aleksander Mejer u 47, Pirmin Švegler u 62, Štefan Ajgner u 63. i Takaši Inui u 90. minutu, dok je gol za goste dao je Nils Petersen u 54. minutu.

Frajburg je kod kuće savladao Grojter Firt pogotkom Danijela Kaliđurija, dok je Nirnberg na svom terenu pobedio Fortunu sa 2:0 golovima Sebastijana Poltera i Markusa Fojlnera.