0
Subota 06.02.2010.
17:59 >> 20:42h

Bajern na deobi prvog mesta

U 20. kolu nemačke Bundes lige fudbaleri Bajerna pobedili na gostovanju Volfsburgu sa 1:3, čime su se izjednačili na vrhu tabele sa ekipom Bajera iz Leverkuzena, koja je odigrala nerešeno u Bohumu 1:1.

Fudbaleri Bajerna pobedili su u gostima ekipu Volfsburga rezultatom 3:1 u derbi meču 20. kola Bundeslige. Golove za Bajern postigli su Roben u 2, Van Bujten u 26. i Riberi u 57. minutu, dok je jedini strelac za domaće bio je Grafite u 90. minutu.

Ovom pobedom nad aktuelnim šampionom, Bajern je izbio na deobu prvog mesta sa 45 bodova, koliko ima i dosadašnji lider Bajer iz Leverkuzena, nakon što je odigrao samo 1:1 na gostovanju Bohumu. Iako su gosti prvi poveli u 45. minutu pogotkom Derdijoka, bod domaćinu doneo je Dedić u 68. minutu.

Keln i Hamburger igrali su bez pobednika 3:3. Pogotke za domaće postigli su Mohamad u 32, Novaković u 75. i Čiči u 88. minutu. Golove za goste dali su Jansen u 4, i Petrić u 37. i 50. minutu iz penala.

Za ekipu iz Kelna od početka meča igrao je srpski reprezentativac Zoran Tošić, koji je izjavio je da je oduševljen atmosferom u nemačkom klubu.

"Stadion je pun, a navijači su sjajni. Sve ću uraditi da ih učinim srećnim dok sam u ovoj ekipi. Moja porodica dolazi na utakmice i to mi daje dodatnu motivaciju, kao i sjajna atmosfera koja je evidentna na stadionu u Kelnu", rekao je Tošić.

Hofenhajm je pobedio Hanover sa 2:1, a golove za domaći tim postigli su Karlos u 35. i Salihović u 41. minutu, dok jedini strelac za goste bio Kone u 57.

Štutgart je u gostima pobedio ekipu Nirnberga rezultatom 1:2, Frajburg i Šalke odigrali su bez golova, dok je Verder sinoć pobedio Hertu sa 2:1.