0
Sreda 28.11.2012.
23:36

Pobede oba Mančestera, Čelsi ponovo bez golova

Na mečevima vanrednog 14. kola Premijer lige Mančester Junajted je minimalno slavio protiv Vest Hema 1:0, Siti je održao korak za liderom pobedom na gostovanju Viganu 0:2, Čelsi je odigrao bez golova sa Fulamom, dok je Liverpul poražen kao gost Totenhemu 2:1.

Mančester Junajted je savladao Vest Hem sa 1:0, golom Van Persija u prvom minutu meča, čime je zadržao prvo mesto na tabeli sa bodom prednosti u odnosu na gradskog rivala, Sitija koji je trijumfovao kao gost Viganu sa 0:2.

Golove za "građane" za koje su inače nastupali oba srpska reprezentativca Aleksandar Kolarov i Matija Nastasić, postigli su Mario Baloteli u 69. i rezervista Džejms Milner u 73. minutu.

Totenhem je u derbiju kola savladao Liverpul sa 2:1, a briljirao je Geret Bejl koji je najpre namestio pogodak za Arona Lenona, a onda je iz slobodnog udarca poslao loptu iza golmana Reine. Gosti su 20-ak minuta pre kraja uspeli da smanje zaostatak, a ponovo je glavni bio Bejl koji je postigao i autogol.

Čelsi je sa novim menadžerom Rafaelom Benitesom nastavio da skuplja samo po jedan bod na meču, a večeras je na "Stamford Bridžu" odigrao gradski derbi sa Fulamom bez golova, pa su navijači ponovo napustili stadion razočarani.

Everton i Arsenal nisu uspeli da prekinu loše serije, i podelili su bodove sa 1:1. "Tobdžije" su sjajno krenule na "Gudisonu", i već u prvom minutu povele preko Tea Volkota. Međutim, Marunan Felaini je ponovo bio heroj "karamela" pošto je u 27. minutu izjednačio.

Najubedljiviji je bio Svonsi koji je sa 3:1 zaustavio nalet Vest Bromvič Albiona, dok je Stouk Siti posle preokreta slavio protiv Njukasla sa 2:1.