1
Nedelja 11.11.2012.
18:47 >> 23:15h

Fiorentina slavila u Milanu, Lacio glavni u Rimu

Fudbaleri Lacija pobedili su danas gradskog rivala Romu sa 3:2 u utakmici 12. kola prvenstva Italije, Inter je izgubio na gostovanju Atalanti sa 3:2, dok je Fiorentina u gostima bila bolja od Milana sa 3:1.

Slavlje Fiorentine na milanskom "San Siru"

Ekipa Milana ove sezone ne prestaje da negativno iznenađuje svoje navijače, a taj trend se nastavio i na meču 12. kola italijanskog šampionata u kojem je Fiorentina slavila na "San Siru" sa 1:3.

Gosti iz Firence su još u prvom poluvremenu razbili "roso-nere" golovima Akvilanija na asistenciju Lajića u 11. minutu, i Valere koji je pogodio mrežu u 38. Domaćin je u periodu između dva gola imao penal, ali je Alešandre Pato šutirao sa bele tačke preko gola gostiju.

Ipak, prednost je u drugom delu smanjio Pacini u 60, ali kad već Milan nije uspeo da poravna, El Hamdaui je s druge strane u 88. minutu potvrdio pobedu "viole".

Inter je nakon odlične serije pobeda doživeo poraz i to u Bergamu od ekipe Atalante rezultatom 3:2. Poveo je domaćin golom Bonaventure u 9. minutu, ali je u nastavku Inter izjednačio preko Guarina. Ipak, Denis je sa dva gola doneo veliku prednost Atalanti, koja je do kraja sačuvala rezultat, iako je primila gol Palasija.

Lacio je treći put uzastopno savladao Romu, a do današnje pobede došao je golovima Antonija Kandreva u 35, Miroslava Klosea u 43. i Stefana Maurija u 47. minutu. Strelci za gostujuću Romu bili su Erik Lamela u 9. i Miralem Pjanić u 86.

Obe ekipe utakmicu su završile sa igračem manje. Prvo je crveni karton dobio Danijele de Rosi iz Rome, u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, a potom je u 85. isključen i Stefano Mauri iz Lacija.

U ostalim utakmicama igranim danas Palermo je sa 2:0 savladao Sampdoriju, Napoli je u finišu meča došao do preokreta i pobede nad Đenovom sa 2:4.

Đenova je dva puta vodila protiv Napolija, ali je klub sa juga Italije uspeo da prvo izjednači u 79. minutu pogotkom Edinsona Kavanija, a potom i da dođe do sva tri boda golovima Mareka Hamšika u 90. i Lorenca Insinje u 93. minutu.

Torino je slavio protiv Bolonje sa 1:0, dok su Parma i Sijena igrali nerešeno 0:0, a Kjevo i Udineze 2:2. Dosta uzbuđenja bilo je u Veroni, gde je Kjevo u 89. minutu golom iz penala poveo 2:1 protiv Udinezea, ali su gosti izjednačili u 90.

Vodeći tim italijanske Serije A, Juventus, juče je ubedljivo pobedio Peskaru sa 6:1, dok će drugoplasirani Inter večeras igrati protiv Atalante.

Boško Janković odigrao 100. meč u Seriji A

Srpski fudbaler Boško Janković odigrao je danas 100. utakmicu u fudbalskom prvenstvu Italije. Jubilej bivšem igraču Crvene zvezde, međutim, pokvarila je ekipa Napolija koja je kao gost pobedila sa 2:4.

Janković je u italijanski fudbal došao u junu 2007. godine, kada je postao član Palerma. U septembru 2008. je pozajmljen Đenovi, a godinu dana kasnije taj klub je otkupio njegov ugovor. Od ove sezone Janković je kapiten Đenove.

Profesionalnu karijeru 28-godišnji Beograđanin počeo je u Crvenoj zvezdi, odakle je 2006. godine otišao u špansku Majorku. Janković je za reprezentaciju Srbije odigrao 31 utakmicu, a poslednj put igrao je 31. maja 2012. protiv Francuske.