1
Petak 12.10.2012.
23:11

Hrvatska pobedila Makedoniju, Bejl srušio Škote

Fudbaleri reprezentacije Hrvatske pobedili su danas u Skoplju Makedoniju sa 1:2, dok je Vels pobedio Škotsku sa 2:1 u Kardifu u Grupi A kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2014. godine u Brazilu.

Hrvati trijumfovali posle preokreta u Makedoniji

Srbija je u Beogradu poražena od reprezentacije Belgije sa 3:0, što je na najbolji način iskoristila Hrvatska koja je pobedom u Makedoniji sa 1:2 izbila na deobu prvog mesta u našoj grupi.

Makedonija je u 16. minutu povela golom Agima Ibraimija na asistenciju Stevice Ristića. Fudbaleri Hrvatske izjednačili su u 33. minutu preko Vedrana Ćorluke, a konačnih 2:1 postavio je Ivan Rakitić u 60.

On je savladao golmana Makedonaca sa 40 metara iz sjajnog slobodnog udarca.

U drugoj utakmici Grupe A Škotska je u 27. minutu povela preko Džejmsa Morisona. Junak Velsa bio je Geret Bejl koji je golom u 81. minutu iz penala izjednačio rezultat, a minut pre kraja regularnog dela utakmice doveo "zmajeve"
do konačne pobede od 2:1.

Sledeće kolo Grupe A igraće se u utorak, Makedonija će u Skoplju dočekati Srbiju, dok će Hrvatska ugostiti Vels, a Belgija Škotsku.

U ostali mečevima Španija je het-trikom Pedra pobedila u Belorusiji sa 0:4, Nemačka je deklasirala Irsku sa 6:1, dok je Engleska "petardirala" San Marino sa 5:0, a po dva gola postigli su napadači Mančester Junajteda Runi i Velbek.

Rusija je u Moskvi pobedila Portugal sa 1:0, Rumunija je trijumfovala na gostovanju u Turskoj sa 0:1, dok je Bosna i Hervcegovina odigrala u Grčkoj bez golova.