Subota 25.08.2012.
19:43 >> 21:53h
Vestionline, Beta A

Prvenci Van Persija i Kagave za pobedu Junajteda

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su danas na svom terenu Fulam sa 3:2, u drugom kolu engleske Premijer lige.

Postigao prvi gol za Mančster Junajted - Robin van Persi

Utakmicu je obeležio pogodak Robina Van Persija u 10. minutu, kome je to prvi gol od kada je ranije ovog meseca prešao u Junajted iz Arsenala.

Fulam je poveo golom Demijana Dafa, Van Persi je izjednačio, a preokret domaćinu doneo je Šinđi Kagava, kome je to takođe prvi gol za klub iz Mančestera od kada je ovog leta došao iz nemačke Borusije iz Dortmunda.

Prednost Mančesteru od 3:1 doneo je Rafael, dok je konačnih 3:2 postavio bivši reprezentativac Srbije Nemanja Vidić autogolom.

Fudbaleri Čelsija nastavili su dobru igru u novoj sezoni Premijer lige Engleske, i pobedili i u trećoj uzastopnoj utakmici. "Plavci" su danas na svom terenu savladali Njukasl sa 2:0.

Golove za domaćina postigli su Eden Azar u 22. iz penala i Fernanda Toresa u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena.

Fudbaleri Evertona, koji su u prvom kolu savladali Junajted, ovoga puta bili su bolji u gostima od Aston Vile sa 3:1. Golove za "karamele" dali su Stiven Pijenar, Marun Felaini i Nikica Jelavić, dok je jedini pogodak za domaćina postigao El Ahmadi.

Totenhem je na svom terenu igrao nerešeno 1:1 sa Vest Bormvičom, dok je isti rezultat bio na meču između Noriča i Kvins Parka.

Vigan je u gostima pobedio Sautempton sa 2:0 golovima Franka Di Santa i Arune Konea, Svonsi je ranije danas savladao Vest Hem sa 3:0, dok je utakmica
između Sanderlenda i Redinga odložena zbog kiše i potopljenog terena.