Ponedeljak 20.08.2012.
23:19
Vestionline, Press A

Felaini presudio Junajtedu na startu šampionata

Fudbaleri Evertona savladali su večeras na svom "Gudison Parku" ekipu Mančester Junajteda minimalnim rezultatom 1:0 u poslednjem meču prvog kola engleske Premijer lige.

Srećna "čupa" Belgijanca Maruana Felainija

Everton je sasvim zasluženo stigo do prve pobede nad Junajtedom u prvenstvu još od 2005. godine, a strelac jedinog gola bio je jedan od najboljih igrača na večerašnjem meču, Maruan Felaini u 58. minutu. On se našao na petercu i udarcem glavom je uspeo da donese tri boda domaćinu na "Gudison parku".

Ekipa Aleksa Fergusona delovala je nepovezano i neuigrano, a u tome se posebno isticao novajlija iz Borusije iz Dortmunda, Japanac Kagava, koji je bezidejno pokušavao da probije odličnu odbranu domaćeg tima. Najbolju šansu propustio je Kleveri u 66. minutu, koji je posle prekida pogodio Džagelku na gol liniji.

S druge strane, igrači Evertona od starta meča su krenuli jako motivisano, izuzetno borbeno, a jedini razlog zbog kojeg nisu otišli na odmor sa prednošću bio je golman gostiju Španac David de Gea, koji je odlično branio.

Junajtedu nije pomagao ni Robin Van Persi koji je u 68. minutu ušao umesto Velbeka. Bivši kapiten Arsenala bio je neprimetan u svom debiju, a u timu Mančestera mesto u startnoj postavi zauzeo je i Nemanja Vidić.