0
Sreda 11.04.2012.
23:11

Juventus pobedom nad Lacijom ponovo na vrh

Fudbaleri Juventusa su zadržali čelnu poziciju na tabeli Serije A, pošto su u derbiju 32. kola pobedili Lacio 2:1.

Fantastičan pogodak Pepea

"Stara dama" do pete uzastopne pobede nije došla lako, a junak pobede je bio Alesandro del Pjero koji je postigao odlučujući pogodak u 82. minutu iz slobodnog udarca. Pre toga domaće je u prednost doveo Pepe sjajnim potezom u 30. minutu, kada je grudima podigao loptu i šutem preko glave savladao golmana Lacija, a izjednačio je Mauri u 45. minutu.

Juventusa je ponovo prvi sa 68 bodova, jednim više od ekipe Milana koji je juče trijumfovala na gostovanju Kjevu rezultatom 0:1.

Interesatno je bilo u Rimu, gde je "vučica" u završnici meča na "Olimpiku" sa 3:1 slomila otpor Udinezea u čijim redovima ponovo nije bilo Dušana Baste.

Napoli je neprijatno iznenadio na svom terenu, pošto je poražen od Atalante sa 1:3, a Inter se mučio sa Sijenom, ali je zahvaljujući golovima Dijega Milita osvojio tri boda. Dejan Stanković je odigrao ceo meč.

Parma je bila bolja od Novare sa 2:0 i sada je na pristojnoj razdaljini od zone ispadanja, a u susretu Katanije i Lećea gosti su sa dva gola u poslednja tri minuta došli do prokreta i pobede sa 1:2.

Nenad Tomović je odigrao svih 90 minuta, dok je Boško Janković odigrao poslednjih 25 minuta u novom kiksu Đenove, ovog puta protiv Ćezene 1:1.

Matija Nastasić je odigrao ceo meč za Fiorentinu protiv Palerma 0:0, dok je Adem Ljajić ostao na klupi.