0
Nedelja 01.04.2012.
17:52

Ludnica i devet golova na 'Meaci', Juventus pobedio Napoli

Novi trener Intera Andrea Stramaćoni debitovao je pobedom na klupi milanskog kluba, pošto je njegov tim u meču 30. kola Serije A, savladao Đenovu rezultaom 5:4.

Het-trik Dijega Milita

Novi trener nero-azura, Andrea Stramaćoni na teren je poslao proverene igrače, pa se u startnoj postavi našao i Dejan Stanković. Domaćin je krenuo agresivno i do poluvremena je postigao čak tri gola, a primio samo jedan.

Ipak, Đenovljani su u nekoliko navrata uzvratili, ali sve što su uspeli jeste da priđu na gol zaostatka u čak tri navrata. Inače, glavni sudija meča Andrea Valari dosudio je čak četiri penala i pokazao dva crvena kartona.

Fiorentina je na svom terenu izgubila od Kjeva sa 1:2, a jedini strelac za tim iz Firence bio je Adem Ljajić. Srpski reprezentativac na poluvremenu je zamenio Amaurija, a pogodio je u 71. minutu iz slobodnog udarca.

U ostalim mečevima Roma je "petardirala" Novaru sa 5:2, Kaljari je nadigrao Atalantu rezultatom 2:0, Palermo je trijumfovao na gostovanju Bolonji 1:3, dok je Udineze izgubio u Sijeni minimalnim rezultatom.

Na kraju, Juventus je u derbiju kola pobedio Napoli sa 3:0, čime se primakao na samo dva boda Milanu koji je u subotu odigrao nerešeno u Kataniji 1:1.

Domaćin je agresivniju igru krunisao pogotkom u 58. minutu, kada je Bonući postigao vodeći gol. Sve dileme u vezi pobednika ovog derbija rešebu su u periodu od 75. do 83. minuta. Prvo je Vidal povisio na 2:0, da bi osam minuta kasnije Kvaljarela zatresao mrežu golmana De Sanktisa za konačnih 3.0.