0
Četvrtak 08.03.2012.
23:28

LE: Herojska pobeda Bilbaoa na "Old Trafordu"

Na mečevima osmine finala Lige Evrope fudbaleri Atletiko Bilbaoa su nadigrali i pobedili kao gosti Mančester Junajted sa 2:3, AZ Alkmar je bio bolji od Udinezea 2:0, Valensija je ubedljivo slavila protiv PSV 4:2, dok je Standard u Liježu odigrao nerešeno sa Hanoverom 2:2.

Igrači Atletiko Bilbaoa održali čas fudbala na 'Teatru snova'

Atletiko Bilbao je potpuno zasluženo uspeo kao gost da savlada Mančester Junajted u prvom meču četvrtfinala Lige Evrope rezultatom 2:3.

Domaćin je postigao prvi gol i to u 22. minutu. Gigs je proigrao Ernandesa koji je "zalomio" svog čuvara i šutirao, golman Irazioz je odbranio, ali je na odbijenu loptu natrčao Vejn Runi i postigao gol. Ipak, gosti su do poluvremena poravnali, a izjednačujući pogodak postigao je Fernando Ljorente u 44. minutu.

Gosti iz Baskije se u nastavku nisu zadovoljili nerešenim ishodom i presingom po celom terenu i izrazito agresivnom i napadačkom igrom stigli su do trijumfa.

Preokret španskoj ekipi doneo je Oskar De Markos u 72. minutu. On je za prednost od 2:1 posle dobrog pasa Andera Erere, koji je prebacio odbrambene igrače Junajteda, šutem iz voleja savladao golmana domaćih Davida De Heu.

Do prednosti Bilbaa od 3:1 doveo je Iker Munain u 90. minutu, posle velike greške desnog beka Junajteda Rafaela, koji nije na vreme krenuo na odbijenu loptu, na koju je naleteo fudbaler španske ekipe i poslao je u prazan gol.

Nemoćni domaćin nije imao odgovor za hrabru igru Atletika, ali je nedostatak iskustva "kumovao" povratku u rezultatsku igru izabranika Aleksa Fergusona. Jedan od odbrambenih igrača gostiju igrao je nepotrebno rukom na ivici kaznenog prostora, pa je sudija pokazao na belu tačku. Siguran izvođač penala i dvostruki strelac bio je Vejn Runi u sudijskoj nadoknadi vremena.

"Slepi miševi" vodili sa 4:0, pa dopustili da igračima PSV da se vrate u igru

Valensija je u prvom meču osmine finala nadigrala ekipu PSV Ajndhovena sa 4:2.

Domaćin je na "Mestalji" već posle prvih 45 minuta vodio čak sa 3:0. Dva gola postigao je Roberto Soldado u 12. i 43. minutu iz penala, a pre njega vodeći gol postigao je Viktor Ruis u 11. minutu. Strelac četvrtog gola bio je Pjati u 56. minutu, a utešne golove za goste postigli su Toivonen iz penala u 83. i Vijnaldum u 90.

I AZ Alkmar je obezbedio prednost na svom terenu u prvoj utakmici osime finala Lige Evrope, pošto je uspeo da savlada Udineze sa 2:0. Golova nije bilo u prvom poluvremenu, a prvi gol za domaće postigao je Martens u 63. minutu, dok je drugi put mrežu gostiju zatresao Falkenburg u 83.minutu.

U prvoj utakmici večeri Standard je odigrao nerešeno sa Hanoverom 2:2. Gosti su poveli u Liježu golom Štindla iz jedanaesterca u 22. minutu. Međutim, Standard je preokrenuo rezultat u svoju korist u narednih osam minuta. Bujens je izjednačio u 27. minutu, a tri minuta kasnije Čite je postigao gol za 2:1. Izjednačujući pogodak za nemačku ekipu postigao je Diuf u 56. minutu.

Ranije večeras na mečevima od 19 časova, Sporting je u Lisabonu minimalno pobedio Siti, Tvente je istim rezultatom ispratio Šalke, Atletiko je u Madridu pobedio Bešiktaš 3:1, dok je gol prednosti uspeo da ostvari i Olimpijakos i to na gostovanju ukrajinskom Metalistu 0:1.

Revanš mečevi osmine finala Lige Evropa igraće se 15. marta.