0
Četvrtak 23.02.2012.
20:49

LE: Udineze izbacio PAOK, prošli PSV i Valensija

U osminu finala Lige Evrope plasirale su se ekipe Udinezea, Hanovera, PSV, Tventea, Standarda, Valensije i Atletiko Bilbaoa, dok su u večernjim terminima prolaz obezbedili Mančester junajted, AZ Alkmar, Atletiko Madrid, Bešiktaš, Metalist, Olimpijakos, Šalke i Sporting.

Fudbaleri Udinezea plasirali su se u osminu finala Lige Evrope, pošto su u revanšu savladali PAOK u Solunu sa 0:3, a prvi meč na "Friuliju" završen je bez golova.

U italijanskom timu jedan od najboljih pojedinaca bio je Dušan Basta, a strelci su u prvom poluvremenu bili Danilo i Floro Flores, dok je Domici u 51. minutu bio precizan sa penala, čime je postavio konačan rezultata za prolazak svog tima.

PSV je pobedom u Turskoj protiv Trabzona (2:1) praktično već sebe odveo u dalji tok takmičenja, a holandski tim je u revanšu bio još ubedljiviji i slavio je sa 4:1.

Dva gola dao je Matavž, a strelci su bili još Strotman i Martens, dok je gol za goste delo Jilmaza u finišu prvog dela meča.

Još jedan holandski učesnik LE Tvente obradovao je navijače minimalnom, ali sasvim dovoljnom pobedom nad Steauom 1:0. Gol je postigao Časli u 29. minutu.

Istim rezultatom trijumfovao je Atletiko Bilbao protiv Lokomotive iz Moskve, i plasirao se dalje, pošto su Rusi u prvom meču zabeležili samo pobedu od 2:1.

Dalje su prošli i Valensija koja je pobedila Stouk Siti golom Žonasa, kao i Standard koji je odigrao bez golova protiv Visle u Liježu. Prvi meč završen je 1:1.

Jedan gol presudio je i meč u Brižu, gde je istoimeni domaćin poražen od Hanovera sa 0:1, a toliko je bilo i u prvom meču odigranom u Nemačkoj.

Mančester poražen na "Old Trafordu"

Igrači Mančester junajteda verovali su da je 2:0 iz prvog susreta sa Ajaksom dovoljan kapital za plasman u naredni krug, ali su na kraju strepeli za konačan ishod.

Nakon brzog gola Havijera Ernandeza u 6. minutu "đavoli" su se prerano i pomalo potcenjivački prema protivniku opustili i "kopljanici" su znali da iskoriste dve greške odbrane da meč uvedu u uzbudljivu završnicu koja je, da su imali malo više sreće, mogla da im donese i podvig. Miralem Sulejmani odigrao je ceo meč.

Milan Jovanović predvodio je napad Anderlehta protiv Alkmara, ali bez uspeha. Gosti su poveli preko Martensa u 54. minutu a Lane je u finišu imao sjajnu šansu za remi, ali je mreža gostiju ostala netaknuta.

I Braga je mogla do podviga protiv Bešiktaša ali se ispostavilo da je samo Lima u 25. minutu mogao da savlada domaće. Olimpijakos se bez Marka Pantelića protiv Rubina plasirao u naredni krug golom Rafika Đebura.

Na kraju, Šalke se tek u produžetku dokopao osmine finala pošto je u regularnom toku meča sa Plzenom bilo 1:1. Čovek odluke bio je Klas Jan Huntelar koji je posle gola u 8. postigao još dva, mnogo bitnija, u 106. i 120. minutu.