0
Nedelja 29.01.2012.
23:48

Pobeda Milana i Lacija, poraz Intera

Na mečevima 20. kola italijanske Serije A Milan je pobedom nad Kaljarijem 3:0 ostao na bod zaostatka za vodećim Juventusom, Inter je izgubio u Lećeu 1:0, Fiorentina je savladala Sijenu 2:1, Lacio je bio ubedljiv na gostovanju Kjevu 0:3, dok je Đenova bila bolja od Napolija 3:2.

U poslednjoj utakmici 20. kola italijanske Serije A fudbaleri Milana su lako i ubedljivo na svom stadionu pobedili ekipu Kaljarija sa 3:0 (2:0).

Milan se trinaestom prvenstvenom pobedom učvrstio na drugom mestu na tabeli sa pet bodova prednost i odnosu trećeplasirani Udineze.

"Roso-nere" je u vođstvo doveo švedski reprezentativac Zlatan Ibrahimović u 32. minutu. Samo sedam minuta kasnije Noćerino je postigao drugi gol na meču, a asistent je bio Ibrahimović. Konačan rezultata postavio je Masimo Ambrozini u 75. minutu meča.

Lider na tabeli Serije A torinski Juventus koji je u subotu pobedio Udineze sa 2:1.

Četvrti je Lacio koji je pobedio Kjevo sa 3:0 uz dva gola Kolsea i jedan Ernanesa, a peti je ostao Inter uprkos porazu na gostovanju lećeu 1:0, strelac Đakomaci.

Fudbaleri Fiorentine pobedili su na svom stadionu ekipu Sijene sa 2:1. Strelac prvog gola bio je crnogorski reprezentativac Stevan Jovetić u četvrtom minutu, a vođstvo domaćina duplirao je Ćezare Natali u 63. minutu. Poraz gostiju ublažio je Emanuele Kalajo u 89. minutu iz penala.

Celu utakmicu za Fiorentinu odigrao je mladi reprezentativac Srbije Matija Nastasić. Adem Ljajić u 87. minutu je ušao u igru umesto napadača Amaurija.

Đenova je zabeležila novu pobedu i to protiv Napolija sa 3:2, dok je Palermo bio siguran kao domaćin protiv Novare sa 2:0.