4
Subota 29.10.2011.
22:38

Juventus bolji od Intera, a Milan od Rome

Na "Derbiju Italije" odigranom u sklopu 9. kola Serije A, fudbaleri Juventusa pobedili su Inter u Milanu rezultatom 1:2, dok je ekipa Milana trijumfovala protiv Rome na "Olimpiku" sa 2:3.

Juventus se vratio na čelnu poziciju italijanskog šampionata

Fudbaleri Juventusa savladali su Inter u Milanu rezultatom 1:2 u derbiju 9. kola Serije A i jednom od najvećih derbija italijanskog fudbala.

Vodeći gol za "staru damu" postigao je Mirko Vučinić u 12. minutu, da bi Maikon izjednačio u 28. Samo pet minuta kasnije Klaudio Markizio postiže pobedonosni gol za "Staru damu".

Torinski klub tako vratio se na čelnu poziciju italijanskog šampionata sa 19 bodova, dva više od branioca titule Milana. Sa druge strane, Inter je nastavio sa mizernim partijama u ovom prvenstvu, i sa petim porazom u uvodnih devet kola ostao je na 16. mestu sa samo osam bodova.

Fudbaleri šampiona Italije Milana savladali su Romu na "Olimpiku" rezultatom 2:3, iako su ovaj meč završili sa igračem manje, jer je isključen Kevin Princ Boateng.

Junak trijumfa je dvostruki strelac Zlatan Ibrahimović, dok je jedan gol za "rosonere" postigao i nekadašnji kapiten Lacija Alesandro Nesta. Golove za Romu postigli su Nikolas Burdiso i Bojan Krkić u poslednjem minutu.

U trećem subotnjem meču Napoli je poražen na gostovannu Kataniji sa 2:1.

Iako je gost iz Napulja poveo već u 1. minutu pogotkom Kavanija, Katanija se brzo konsolidovala i preko Markezea je u 25. minutu došla do izjednačenja. Usledio je period dominacije domaćih, koji je doneo dva žuta, odnosno crveni karton Santane, pa je Napoli u drugo poluvreme ušao sa igračem manje. Upravo je to Katanija iskoristila u 48. minutu, kada je Bergesio zatresao mrežu Napolitanaca za 2:1.