2
Subota 29.10.2011.
18:07 >> 20:28h

Nova pobeda Bajerna, remi Dortmunda

Fudbaleri Bajerna nastavili su da pobeđuju u Bundes ligi, a u 11. kolu demolirali su sa 4:0 ekipu Nirnberga. Štutgart i Dortmund su podelili bodove 1:1, a Šalke je nadigrao Hofenhajm sa 3:1.

Bajern je nastavio tamo gde je stao prošlog kola, da rešeta mreže, a danas je sve bilo gotovo za manje od pola sata. Već u 2. minutu Mario Gomez je asistenciju Švajnštajgera pretvorio u gol, a do odlaska na odmor Švajnštajger je postigao novi gol za Bavarce kome je Gomez vratio uslugu, a Riberi je u 39. Minute povisio na 3:0. Do kraja meča, Gomez je postigao svoj drugo gol na meču za konačnih 4:0

Šalke je u dobroj seriji. Posle Leverkuzena savladali su i Hofenhajm sa 3:1. Raul je posle pola sata matirao Štarkea, ali je sredinom drugog dela Ibišević poravnao. Ipak, "Veltins Arena" je slavila Van Huntelara, Holanđanin je sa dva gola za tri minuta završio posao.

Menhengladbah ne posustaje. "Koltovi" su savladali Hanover sa 2:1, a Marko Rojs je sa dva gola pokazao zbog čega je na meti Bajerna.

U Štutgartu je protiv Dortmunda sve rešeno u prvom delu 1:1. Serdar Taski je doveo "švabe" u vođstvo, a Pišček je u nadoknadi prvog poluvremena izjednačio. U samom finišu domaćin je nekako održao remi, golman Ulrajh je branio fantastično, pa "švabe" mogu da budu presrećne osvojenim bodom.

U poslednjem meču dana Verder je pobedio na gostovanju ekipu Majnca sa 1:3. Iako je domaćin prvi poveo 0preko Bungerta u 23. minutu, ekipa iz Bremena je golovima Pizara u prvom, odnosno Hanta i Prodla u drugom poluverenu, osvojila nove bodove na teškom gostovanju u Majncu.