0
Sreda 26.10.2011.
22:54

Janković strelac u pobedi Đenove

U mečevima 8. kola italijanske Serije A Đenova je pobedila Romu sa 2:1, dok je u derbiju večeri Napoli savladao Udineze 2:0. Milan je bio ubedljiv protiv Parme 4:1, Lacio i Katanija su odigrali nerešeno, dok je i Inter osvojio samo bod i to na gostovanju Atalanti 1:1.

Načeo Romu - Boško Janković

Fudbaleri Đenove savladali su na domaćem terenu Romu rezultatom 2:1 u meču 9. kola Serije A. Boško Janković, reprezentativac Srbije, doveo je domaću Đenovu u vođstvo u 38. minutu. Izjednačio je Borini u 82. minutu, a pobedu domaćinu obezbedio je Kučka minut pre kraja.

U derbiju kola ekipa Napolija je pobedila Udineze rezultatom 2:0. Za tim iz Udina nije igrao kapiten Antonio di Natalea, a pobedu domaćinu na "San Paolu" doneli su Laveci i Mađo još u prvom poluvremenu.

Milan je rutinski savladao Parmu sa 4:1, uz het-trik Antonija Noćerina i jedan gol Zlatana Ibrahimovića. Počasni pogodak za goste dao je Sebastijan Đovinko.

Inter je ponovo razočarao svoje pristalice, pošto je na gostovanju Atalanti izborio samo bod 1:1. Snajder je u 32. minutu doveo goste u vođstvo, ali je Denis pred kraj prvog dela poravnao, ali i postavio koačan rezultat. Zanimljivo je da je Atalanta u Bergamu imala penal u 90. minutu, ali ga upravo strelac Denis nije iskoristio.

Bolonja je pobedila Kjevo u Veroni 0:1, Lacio je remizirao sa Katanijom rezultatom 1:1, a istim rezultatom završeni su i mečevima između Ćezene i Kaljarija, odnosno Novare i Sijene.

U utorak su igrali Juventus - Fiorentina 2:1, a u četvrtak igraju Palermo i Leće.