0
Nedelja 23.10.2011.
17:58 >> 23:47h

Neverovatan preokret Milana, Udineze prvi

Ekipa Milana je u meču 7. kola italijanske Serije A uspela da stigne i prestigne minus od tri gola na gostovanju Lećeu 3:4 (3:0), Roma je minimalno slavila protiv Palerma 1:0, kao i Inter protiv Kjeva 1:0, dok je Udineze pobedom nad Novarom 3:0 izbio na prvo mesto.

Het-trik Kevina Princa Boatenga na gostovanju Lećeu

Iako je domaći Leće nakon prvih 45 minuta vodio protiv Milana sa čak 3:0, "rosoneri" su na kraju uspeli da slave rezultatom 3:4. Golove za Leće postigli su Đakomaci u 4, Odo u 30. iz jedanaesterca i Grosmiler u 37. minutu.

Kevin Princ Boateng koji je ušao sa klupe zabeležio je het-trik u nastavku meča i tako doveo Milan do izjednačenja. Boateng je bio precizan u 49, 55. i 63. minutu, a konačnih 4:3 za goste postavio je Mario Jepes u 83. minutu.

Inter je na svom terenu golom Tijaga Mote savladao Kjevo sa 1:0, čime je došao tek do drugog trijumfa u sezoni, a istim rezultatom je Roma slavila protiv Palerma.

Udineze je sa dva gola Antonija Di Natalea i jednim Domicija bez većih problema pobedio Novaru sa 3:0, čime je preuzeo lidersku poziciju italijanskog šampionata.

Drugi su fudbaleri Lacija koji su savladali Bolonju u gostima 0:2. Rimljani su poveli u 23. minutu autogolom Akvafreska, a prednost je udvostručio Lulić na početku drugog poluvremena.

Treći je Juventus koji je u subotu odigrao nerešeno protiv Đenove 2:2, a četvrti je Kaljari koji je sa Napolijem podelio bodove 0:0.

Atalanta je iznenadila Parmu na gostovanju 1:2, dok je Sijena pobedila gostujuću Ćezenu rezultatom 2:0.