18:13

Pobede Junajteda i Sitija, prvenac Stefana Savića

Fudbaleri Mančester junajteda i Sitija nastavili su sa pobedama i u 7. kolu Premijer lige, a bivši štoper Partizana Stefan Savić postigao je prvenac za "građane" u Engleskoj.

Mario Baloteli rešeta mreže po Engleskoj

Siti je kao gost u drugom poluvremenu slomio otpor Blekburna i slavio 4:0, golovima Džonsona, Balotelija, Nasrija i Savića, kojem je to prvi gol u Premijer ligi.

Sa druge strane, Junajted je imao mnogo više problema protiv sjajnog Noriča, koji je propustio nekoliko odličnih šansi na "Old Trafordu". Na kraju, Anderson i Velbek doneli su trijumf "đavolima".

Sjajnu seriju rezultata nastavili su Aston Vila i Njukasl trijumfima nad Viganom 2:0, odnosno Vulverhemptonom 2:1, dok su Sanderlend i Vest Bromvič u derbiju začelja podelili bodove 2:2.

Fudbaleri Liverpula savladali su Everton rezultatom 2:0 u prvom meču 7. kola Premijer lige i 185. međusobnom duelu Mersisajda. "Crveni" su do trijumfa stigli u finišu utakmice, golovima Endija Kerola u 71. i Luisa Suareza u 82. minutu.

Treba imati u vidu da je Liverpul bio "pojačan" već u 26. minutu isključenjem Džeka Rodvela nakon, ne baš tako oštrog starta nad Luisom Suarezom. Ipak, sudija Martin Etkinson ni u jednom trenutku nije svoju odluku doveo u pitanje.

Liverpul je krajem prvog poluvreman promašio i penal pošto je Tim Hauard sjajno odbranio udarac Dirka Kajta.