1
Nedelja 15.05.2011.
20:32

Porazi Liverpula i Arsenala, Bane strelac u remiju

U 37. kolu engleske Premijer lige Čelsi je odigrao nerešeno sa Njukaslom 2:2, a prvi gol za 'plavce' postigao je Bane Ivanović, Liverpul je kao domaćin izgubio od Totenhema sa 0:2, dok je poraz doživeo i Arsenal na 'Emiratima' od Aston Vile 1:2.

Pogodio - Bane Ivanović

Drugoplasirani Čelsi i Njukasl igrali su bez pobednika, 2:2. Golove za "plavce" dali su Bane Ivanović u drugom i Aleks u 83. minutu. U ekipi iz Njukasla u strelce upisali su se Guiterez u 10. i Tejlor u 90. minutu.

Jedan od najboljih u redovima Čelsija bio je naš reprezentativac Branislav Ivanović, koji je već u drugom minutu, posle asistencije Fernanda Toresa doneo prednost svom timu.

Njukasl je uspeo da izjednači preko Gutiereza samo osam minuta kasnije, međutim Aleks je u finišu meča doneo prednost svom timu od 2:1. Slavlje Čelsija međutim upropastio je Tejlor koji je u trećem minutu sudijske nadoknade zatresao mrežu golmana Čeha.

Fudbaleri Liverpula poraženi su na svom terenu od ekipe Totenhema rezultatom 2:0 u meču 37. kola Premijer lige. Golove za londonski klub postigli su Van der Vart u devetom i Modrić u 56. minutu sa penala.

Arsenal je na svom terenu izgubio od Aston Vile 2:1. Oba gola za ekipu iz Birmingema postigao je Bent u 11. i 15. minutu. Kod domaćih, u listu strelaca upisao se Van Persi u 89.

Fulam je u gostima nadigrao Birmingem 2:0, dok je Vigan na svom terenu pobedio Vest Hem 3:2.

Mančester junajted se nalazi na prvom mestu na tabeli Premijer lige sa 77 bodova, a klub sa Old traforda je kolo pre kraja takmičenja obezbedio novu titulu u nacionalnom prvenstvu. Čelsi je drugi sa 71 bodom, dok je Arsenal treći sa 67.