0
Utorak 08.12.2009.
22:33

LŠ: 'Stara dama' bez plasmana

U šestom kolu Lige šampiona, Bajern je deklasirao Juventus u Torinu sa 1:4, Miloš Krasić strelac za pobedu CSKA u Istanbulu 1:2, Moskovljani obezbedili plasman jer je Volfzburg izgubio od rezervi Mančestera sa 1:3. Trijumf Reala na "Velodromu", Milanu dovoljan bod u Cirihu.

U derbiju večeri fudbaleri Bajerna iz Minhena deklasirali su domaći Juventus rezultatom 1:4, a ovom pobedom Bavarci su osigurali plasman u osminu finala. Iako je domaćin prvi došao u vođstvo preko Trezegea u 19. minutu, gosti su u nastavku najpre preko golmana Buta iskoristili penal nad Olićem, a onda u drugom poluvremenu potpuno nadigrali izabranike Ćire Ferare i zasluženo im naneli najteži poraz u ovom elitnom takmičenju.

Mančester junajted je na gostovanju pobedio aktuelnog nemačkog šampiona ekipu Volfsburga sa 1:3, a Majkl Oven je postigao svoj prvi ovosezonski het trik. U meču protiv bukvalno rezervnog sastava Mančestera, pošto je više od deset fudbaler bilo van stroja, što zbog bolesti, što zbog povreda i suspenzija, nemački predstavnik je  propustio priliku da se plasira u završnicu LŠ.

Ovakav rasplet na najbolji mogući način iskoristili su fudbaleri moskovskog CSKA pobedom u Istanbulu protiv Bešiktaša rezultatom 1:2.

Opet je jedan od najboljih pojedinaca meča bio srpski reprezentativac Miloš Krasić, koji je svoj tim doveo u vođstvo u 41. minutu. Domaćin je izjednačio u 86. minutu preko Boboa, ali su "armejeci" u nadoknadi vremena golom Aldonjina obezbedili plasman među 16 najboljih evropskih ekipa.

Real Madrid nije dozvolio domaćem Marseju nikakvu šansu za prolazak, pošto je rezultatom 1:3 obezbedio prvo mesto u Grupi C. Dva gola delo su Kristijana Ronalda, a jedan gol postigao je Albiol. Nadu domaćina samo u prvom poluvremenu držao je Lućo Gonzales svojim golom u 11. minutu.

Milan iako je bio pod imperativom pobede, a osvojio samo jedan bod u Cirihu 1:1, ostvario je plasman u završnicu elitnog takmičenja zbog raspleta na "Veledromu".

Kiparski predstavnik Apoel je napravio iznenađenje osvajanjem boda na "Stamford Bridžu" protiv Čelsija 2:2, a strelac izjednačujućeg pogotka bio je srpski interanaionalac Nenad Mirosavljević. Uprkos odličnom rezultatu, tim iz Nikozije zbog gol razlike nije uspeo da se plasira u Ligu Evrope.

Pobednik Grupe G je ekipa Čelsija, dok je drugoplasirani tim Porto, koji je sigurnom igrom porazio Atletiko u Madridu rezultatom 0:3, ali će se "jorgandžije" ipak naći u Ligi Evrope.